10 Kasım’ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…

10 Kasım’ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…

Milli Mücadelemizin muzaffer komutanı, TBMM’mizin kurucusu, Cumhuriyetimizin banisi, Milli Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yılında rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz.

Gazi Atatürk bundan 83 yıl önce hayata gözlerini kapadığı zaman, sadece ülkemiz insanının değil dünyanın da teveccühüne mazhar olacak ifadelerle anılmıştır. Çünkü Onun zamanı aşan fikirleri yalnızca milletimize ışık olmakla kalmamış, mazlum milletlerin; emperyalistlerin tasallutundan kurtulması için kudret noktası olmuştur. Milli Mücadelenin zaferiyle milletiyle bütünleşerek Türkiye Cumhuriyetini muştulayan Gazi Atatürk’ün açtığı ilim ve irfan yolunu, geçerliliğini ebediyete kadar sürdürecek, fikirleriyle aydınlatmıştır.

Türk tarihi binlerce yıllık geçmişi boyunca kut almış büyük liderlerle ve önderlerle ödüllendirilmiştir. Geçtiğimiz yüzyılın milletimize mükâfatı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi deyimiyle naçiz vücudu toprak olmuştur. Fakat Atatürk’ün milletimize olan inancıyla şekillenen fikirleri Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihin zeminine kök salarak ilelebet payidar olmasını sağlamıştır.

Aradan 83 yıl geçmesine rağmen ülkemize kazandırdıklarının oluşturduğu güven iklimi içerisinde Onu saygı, sevgi ve özlemle yâd ediyoruz. Onun zor zamanlarda kurtuluş için gösterdiği azim ve kararlılığın milli ruhumuza ışık olmasını diliyoruz. Atamızın emaneti olan Cumhuriyetimize layıkıyla sahip çıkmak milli bir ödevdir. Bu ödevin bilinciyle, bize güzel günleri armağan eden, başta Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhlarını saygıyla anıyoruz.

Kutluğ tıñı șat, yeri
TENGRĪNİN tağında
TÜRK uçmağı bolsıñ!
Ϝ ϓ ſ Ϟ
FulinASTKHCLulinPİYİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: