27-28 Kasım 2021’de Edirne Kahve ve Çikolata Festivaline davet

27-28 Kasım 2021’de Edirne Kahve ve Çikolata Festivaline davet

  • Edirne festivaller şehri olma yolunda.

Edirne Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkıları ile devam eden festivallere bir yenisi “Edirne Kahve ve Çikolata Festivali” ekleniyor. Tarih, doğa, kültür ve sanatın en ideal kıvamda adeta keyifli içimlik bir kahve gibi buluştuğu, halkının neşesi ile taçladığı Edirne, baharın çiçekleri ile başladığı festivallerini, lavantalar, ayçiçekler ve hasat şenlikleri ve Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile temposunu hiç düşürmeden sürdürdü.

Lavanta Festivali ve Kabak Festivali sonrasında yepyeni bir heyecan hazır… Damaklarda mis gibi çikolata tadı, kökeni yüzlerce yıla dayanan kahvenin kokusuyla ve tadıyla Edirne’ye 40 yıl hatırınız kalacak.

Hoş sohbetlerimize eşlik eden kahve ve çikolata aşkı her mevsim bir başkadır. Şimdi mevsim kış, seyrimiz Edirne’nin en özel dokularını bir arada barındıran Karaağaç Tarihi Tren Garı, elimizde kahvelerimiz damağımızda çikolata tadı; bu nefis festival için tüm şehir hazır.

Kahvenin mis gibi kokusu ve çikolatanın damaklarda bıraktığı eşsiz lezzeti ile muhteşem bir ikili olan kahve ve çikolata tutkunları Edirne Karağaaç bölgesindeki Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kampüsü (Tarihi Tren Garı) olarak kullanılan alanda bir araya gelecek.

Edirne Valiliği himayelerinde, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ile 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecek, Kahvenin zindelik katan lezzetini, çikolatanın mutluluk veren tadıyla buluşturacak olan Edirne Kahve ve Çikolata Festivaline katılımlarınızı bekliyoruz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: