9. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne turist bereketi

  1. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne turist bereketi

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Selimiye Cami karşısında ki Tarihi Ciğerci Bahri Bey, 9. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali dolayısı ile turist bereketinin yoğunluğunu yaşanıyor.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı ve Tarihi Ciğerci Bahri Bey, festival dolayısı ile dernek olarak 3 tona yakın ciğeri Edirne’ye gelen turistlere ve vatandaşlara dağıttıklarını belirtti.

Bahri Bey konuşmasının devamında “Turizm sezonunun başlaması ile Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, Kakava Etkinlikleri, Tarihi Kırkpınar Güreşleri gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Edirne’nin turizmin getirdiği bereketi yaşadığını söyledi. Edirne esnafına para akışı sağlanırsa bu birçok sektörü etkiliyor piyasaya bolluk bereket geliyor.” şeklinde konuştu.

Özellikle küçük misafirleri ile bizzat ilgilenen, sempatisi ile taktir toplayan Bahri Bey “Onlar bizim için geleceğin turizm elçileri” derken Küçük misafirlerinden Doruk Özdilek ise “Ben Bahri Bey amcayı televizyondan, takvimlerden, bardak altlıklarından tanıyordum, merak ediyordum ama bu kadar rahat ulaşıp birlikte hatıra fotoğrafı çektirebileceğimi hayal dahi etmiyordum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: