AB’den vize kriterlerini zorlaştırma kararı

AB’den vize kriterlerini zorlaştırma kararı

  • Avrupa Birliği ülkeleri küresel koronavirüs nedeniyle vize verme kurallarını zorlaştırmaya devam ediyor. 

AB ülkeleri Türkiye vatandaşlarını vize verilmeyecekler bölümünde tutarken sadece özel şartlar durumunda Avrupa seyahati için vize randevusu verilecek.

AB ülkeleri vize verme uygulamasını katılaştırmaya devam ediyor. İsviçre ise Türkiye’yi risk bölgesi ilan etmezken buna rağmen vize vermeme kararı aldı.

Almanya ve Yunanistan dahil pek çok ülke Türkiye vatandaşlarına vize kısıtlamalarını sürdürüyor. Ancak daha önceden vize almış ve harcını ödemiş birçok Türkiye vatandaşı ise sınırlar kapatıldığı için vizesini kullanamıyor.

Vizesi olanlar kullanamadı. Parası ödenmiş vizeler ne olacak?

Türk vatandaşlarının bir kısmının koronavirüs yasakları nedeniyle sınırlar kapatılmadan önce alınmış vizeleri bulunuyordu. Söz konusu vizelerin tarihi geçenler veya Yunanistan vizesi olanlar, paraları ödenerek alınmış vizelerinin ne olacağını merak ediyor.

Ödemesi yapılmış vizelerin sınırların kapatılması nedeniyle yanması nedeniyle birçok Türk vatandaşı mağduriyet yaşıyor. Sınırların ne zaman açılacağının netlik kazanmaması ve AB ülkelerinden resmi bir açıklama yapılmaması ise vizelerinin tarihi geçen veya geçmekte olan Türklerin durumunu daha da zor duruma sokuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: