Akaryakıt fiyatlarına büyük zam kapıda! Benzin fiyatları 9’a koşuyor

Akaryakıt fiyatlarına büyük zam kapıda! Benzin fiyatları 9’a koşuyor

Akaryakıt fiyatlarına 25 Ekim Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan geceden itibaren büyük zam yapılacak. Pompa fiyatına yansıyacak zamla ile benzin fiyatları daha da uçacak…

Akaryakıt fiyatlarına zamların ardı arkası kesilmiyor. Akaryakıt fiyatlarına 25 Ekim Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan gece zam gelecek. Benzin fiyatlarına yapılacak yeni zam pompa satış fiyatına yansıyacak. Böylece 8,30 lirayı geçen benzin fiyatları daha da uçacak. Vatandaş ise benzin fiyatlarına ilişkin yeni zam haberine tepki gösterdi.

BENZİNE YAPILACAK ZAM MİKTARI YARIN BELLİ OLACAK

Akaryakıt sektörü kaynaklarından edindiği bilgiye göre benzin fiyatlarına yarın zam gelebileceği bilgisi teyit edildi. Benzin fiyatlarına gelecek zam miktarının ise 44 kuruş olabileceği söyleniyor. Benzine zam yapılacak ama miktarına ilişkin kesin kararın pazartesi günü belli olması bekleniyor.

AKARYAKIT ZAMMI İLE BERABER FİYATLAR 8,40’I GEÇECEK

Benzinin litre fiyatına son olarak 16 Ekim günü 37 kuruş zam yapılmıştı akaryakıtta ÖTV alanı kalmamasıyla 14 kuruşluk kısmı pompaya yansımıştı. Gelecek olası 44 kuruşluk zam ile beraber Edirne’de 8 TL. olan benzin fiyatı 8,44’ e, İstanbul’da hali hazırda 7,93 olan benzinin litresi 8,37 TL’ye, Ankara’da 7,99 olan benzin fiyatı 8,43 TL, İzmir’de 8,01 olarak benzin fiyatları 8,45 TL’ye yükselmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: