ALLAHIN ASLANLARI MÜNBİÇ YOLUNDA

ALLAHIN ASLANLARI MÜNBİÇ YOLUNDA

ALLAHIN ASLANLARI MÜNBİÇ YOLUNDA

ALLAHIN ASLANLARI MÜNBİÇ YOLUNDA

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırına yaptığı sevklere devam ediyor. Dünyanın gözünü çevirdiği noktada Türkiye’nin strayejik hamleleri dikkat çekti.

Dünya Türkiye’nin Suriye sınırına yaptığı sevkiyatları konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen günlerde Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleneceğini açıklaması üzerine günlerdir çeşitli illerden sınıra askeri sevkiyatlar yapılıyor.

ÇANKIRI’DAN HATAY’A SEVKİYAT

Dün Çankırı’da 28. Mekanize Piyade Tugayından 60 ZPT (Zırhlı Personel Taşıyıcı) sevkiyatı için çalışmalar tamamlandı.

Askerler Tren Garında silah arkadaşları ve aileleriyle vedalaştıktan sonra sınırdaki birliklere katılmak üzere yola çıktı.Askerler Tren Garında silah arkadaşları ve aileleriyle vedalaştıktan sonra sınırdaki birliklere katılmak üzere yola çıktı.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Sınır hattına sevk edilen zırhlı araçların, çöl rengiyle boyanarak bölgenin doğal koşullarına uygun hale getirildiği gözlendi.

Bu durum Türkiye’nin Suriye’de düzenlemesi beklenen Münbiç operasyonunda bölgenin derinlerine kadar ineceği olarak yorumlandı.

ABD NE YAPIYOR BU ARADA

ABD askerlerinin Suriye’den çekilirken kullanması beklenen Irak’ın Erbil vilayetindeki Harir Hava Üssü’nde yaşanan son hareketlilik görüntülendi.
ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen hafta Suriye’den çekilme kararını duyurmasından sonra bölgedeki 2 bine yakın Amerikan askerinin ülkelerine nasıl dönecekleri gündeme gelmeye başladı.
Washington yönetiminin çekilme operasyonunda kullanması kuvvetle muhtemel güzergahlar arasında 2015’ten beri tamamen kontrolünde tuttuğu Harir Hava Üssü bulunuyor.

Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, özellikle son bir hafta içinde Harir’de yoğun bir hava hareketliliği görüldüğünü ve üs çevresinde hazırlıklara başlandığını öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: