Arışlı: “Edirne’de faizler düştü, konuta yöneliş yükseldi”

Arışlı: “Edirne’de faizler düştü, konuta yöneliş yükseldi”

Reisler Gayrimenkul Müdürü Göker Arışlı, faiz oranlarının düşmesi ile birlikte ev sahibi olmak isteyenlerin bankada değerlendirdiği parayı yeniden gayrimenkule yönlendirdiğini belirtti.

Edirne’deki konut stokunun yeteri seviyeye ulaştığını ve bu stokun azalması ile birlikte yeni yapılacak konutların da fiyatının yükseleceğini ifade eden Arışlı, ev almak isteyenlerin önümüzdeki 6 ayı iyi değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Göker Arışlı, “Şu anda Edirne’de ikinci el ve yeni projelerin revaçta olduğunu görüyoruz. Hem birinci hem de ikinci eldeki stoklar bir-bir buçuk yıl içinde tükenecek. Bu nedenle yeni yapılacak konutlarda yüzde 25-30 oranında maliyeti artacağı için konut fiyatları da yükselecek. İçinde bulunduğumuz piyasada konutlar ederinde satılmaya başlandı. Bu sektöre hız getirmesi açısından olumlu bir gelişme” diye konuştu. 

Emlak ve gayrimenkul sektörü olarak 2020’den umutlu olduklarını belirten Arışlı, önümüzdeki yıl içinde yeni yatırımlarla büyümeyi amaçladıklarını söyledi.

Arışlı: “Bizim sloganımız belli ‘’Güveniniz, paradan daha kıymetli’’. İnşallah sloganımızdan şaşmadan, taviz vermeden, Edirne’de yaşayanlara kaliteli hizmet vermeye gayret ediyoruz. Reisler Gayrimenkul’ün sabi Sami Arda ağabey, uzun yıllardır Edirne’de gerek ticari yaşamında, gerek siyasi hayatında, gerekse Türk Milliyetçiği konjonktürde doğruluğu ve dürüstlüğü ile tanınan bir büyüğümüz. Bu faktörün gayrimenkul danışmanlığı sektöründe de işime avantaj sağladığını görüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: