Arzu Aydın: “91 yıllık TED meşalesi Edirne’de yanıyor.”

Arzu Aydın: “91 yıllık TED meşalesi Edirne’de yanıyor.”

  • TED Edirne Koleji Müdürü olarak TED Koleji’nin vizyonunu anlatır mısınız?

Arzu Aydın: Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün öncelikli olarak üzerinde durduğu ve gelişmesi için her türlü yatırımı desteklediği alanlardan biri eğitim olmuştur.

Bu çerçevede Mustafa Kemal Atatürk’ün 1925 yılında mecliste yaptığı, özel kişi ve kuruluşları eğitime katkı yapmaya çağıran konuşması, “Türk Maarif Cemiyeti” ve Atatürk’ün özlemini duyduğu nitelikli Türk okullarının açılması için ilk adım niteliği taşımıştır.

????????????????????????????????????

Türk Maarif Cemiyeti, bugünkü ismiyle Türk Eğitim Derneği, Mustafa Kemal Atatürk’ün çağrısı üzerine cumhuriyeti kuran kadroların önderliğinde 31 Ocak 1928 tarihinde kurulmuştur.

Türk Eğitim Derneği (TED) bugün toplam 41 okulunda geleneksel öğretim anlayışının ötesinde 21. yüzyılın gereksinim duyduğu bireyler yetiştiriyor.

  • Bize TED Edirne Koleji’ni anlatır mısınız?

Arzu Aydın: TED Edirne Koleji Kampüsü, 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açıyor.  Yeni nesillerin hayal dünyalarını, yaratıcılıklarını ve keşfetme duygularını geliştiren, okul yaşantısını ve öğrenmeyi keyifli hale getiren çağdaş eğitim mekânıyla 27.000m²  kapalı alana sahiptir.

Amacımız, öğrencilerimize olumlu okul deneyimi ile tecrübe birikimlerini arttıracakları ders programları ve atölye çalışmaları sunmak. Çocuğun gelişimi öğretmenin çocuğa sevgisi, ilgisi ve eğitimle olur. Uzman öğretmen kadromuz ile akademik, sosyal ve kültürel olarak gelişecek olan çocuklarımız, mutlu ve deneyim kazanacakları bir okul ortamında olacaklar. Öğrenebilen, yaşam becerilerine sahip, liderlik ve sorumluluk duygusu gelişmiş, özgüvenli bireyler yetiştirme hedefi ile yeni öğretim döneminin heyecanı içerisindeyiz.

Açtığı kurumlarda yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirmek, maddi olanakları yeterli olmayan başarılı çocuklara ülke genelinde burslar vermek, Türk Eğitim politikasının oluşturulmasında söz sahibi olmak, yabancı dilde eğitim vermek misyonu ile kurulan TED; “çocuklar için gelecek, aileler için güven demek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: