Av. Uymaz’dan Edirne projelerine ıslak imza

Av. Uymaz’dan Edirne projelerine ıslak imza

Ak Parti Edirne Belediye Başkan adayı Av. Koray Uymaz ve ekibi “Edirne Tarih Turizm ve Kültür Derneği” ile “Türkiye ve Balkan Ülkeleri Dostluk Kültür Ekonomik İşbirliği Derneği”ni ziyaret etti.

Av. Uymaz ziyaretinde “ Sivil toplum kuruluşları ve derneklerimiz ile ortak payda da buluşacağız. Birlikte çok çalışarak geleceğe güvenle bakan bir kent olacağız.” dedi.

Dernek Başkanı Sami Gültekin dernekler olarak hazırladıkları Başkan adayı Av. Koray Uymaz’ın projeleri arasında bulunmayan, konuları iletti.

“1. a) Edirne’nin trafik sorunu için köklü çözüm gerekiyor. Örneğin, Rektörlükten başlayıp Vali Konağı, diş hastanesi, T. Ü. Ayşekadın Yerleşkesi, Talatpaşa Caddesi. Londra Asfaltı ve Yıldırım Mahallesini geçerek Tunca Kışlasına kadar ulaşabilecek bir yer altı metrosuna programınıza almanız Edirne’nin geleceği için en önemli yaptırım olacağı kanısındayız.

b) İkinci bir ulaşım konusu ise Buçuktepe (Hilly Otel)’den Hıdırlık Tabyaları’na teleferik işletildiğinde trafik akışının rahatlayacağı gibi turistlik yönden de ile katkı sağlayacaktır. Öyle ki, bireyler teleferik ile seyahat ederken Edirne’yi kuş bakışı seyretme imkanı bulacaklardır, Yunanistan ve Bulgaristan’ı uzaktan görme imkanı bulacaklardır.

2. Otopark sorununun çözümü için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi okul bahçeleri ve meydan altlarının otopark yapılması soruna çözüm sağlayacağı kanısındayız.

3. Kırkpınar etkinliklerinin uluslararası platforma taşınması için Saraçlar Caddesinden başlatılan karnaval yürüyüşünün Edirne turizmine katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

4. Edirne’nin Fetih günü ve Kakava etkinlikleri de mutlaka karnaval havasında organize edilmesi ile daha dikkat çekici hale getirilebileceği kanısındayız.

5. Atatürk anıtının bulunduğu alan çok yetersiz olduğu görülüyor. Bu alanın genişletilmesi veya daha geniş bir alana taşınmasının gerektiği kanısındayız.

6, Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Edirne’ye ilin figürlerinden oluşan giriş kapıları yapılmasının Edirne’ye cazibe kazandıracağı ve girbeni sağlayacağı kanısındayız.

Özellikle Kapıkule’den Edirne’ye giriş kapısı yapılması ile şehrin görkeminin artacağı kanısındayız.

7. Edirne bir öğrenci kenti. Şehir içi taşıma ücretlerinde öğrencilere indirime gidilmesini programına almanızın önemli olduğu kanısındayız.”

Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz kendisine iletilen konuların çoğunun ana başlık altında olmasa da proje detayında yer aldığını, gözden kaçanların ise mutlaka Edirne Belediye Başkanlığı yetkisini alır almaz projelendirilme çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Dernek üyelerince proje kitapçığınızı taahhüt olarak kabul edip imzalarmısınız? İstemleri üzerine “Ben yapamayacaklarımın altını imzalamam” diyen Uymaz Ak Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı arkadaşının da Avukat olduğuna dikkat çekerek, Av. Çağrı Muştu’nun gözü ününde imzalıyorum daha garanti olsun esprisini yaptı.

Cengiz Gültekin, “Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’da 5 yıl önce adaylığı sürecinde “Sözümün eri, imzamın sahibiyim” diyerek aynı şekilde 38 maddelik taahhütte bulunmuştu. Beş senede verdiği sözlerden ancak 4’ünü tutabildi. Yani %10’unu yerine getirebildi. 10 üzerinden 1 alıp belediyecilikte sınıfta kaldı, Edirne’ye ve Edirnelilere rezil olduğu gibi, Edirne 5 yıl geri gitti. Sayın Gürkan o imza yüzünden şimdi seçim kaybedecek. Sizin de aynı duruma düşmenizi istemeyiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: