Babademirtaş Mahallesi Muhtar Adayı Müjdat Özsöker: “Selimiye Cami gibi kutsal bir mekanın da yakınında yer aldığı mahallemize hizmet etmek kutsal bir görevdir, buna mecburuz.”

Babademirtaş Mahallesi Muhtar Adayı Müjdat Özsöker: “Selimiye Cami gibi kutsal bir mekanın da yakınında yer aldığı mahallemize hizmet etmek kutsal bir görevdir, buna mecburuz.”

Babademirtaş Mahallesi Muhtar Adayı Müjdat Özsöker: “Selimiye Cami gibi kutsal bir mekanın da yakınında yer aldığı mahallemize hizmet etmek kutsal bir görevdir, buna mecburuz.” dedi, Aza Adaylarını açıkladı

 

Müjdat Özsöker Babademirtaş Mahallesi Muhtar Adayı
(Emekli)
Oy Sizden Hizmet Bizden
AZA ADAYLARI
1. Mehmet Gürkaynak
(Çiftçi – Emekli)
2. Cevat Işık
(Küçük Ev Işıklar Restoran Sahibi)
3. Hakan Aliçe
(Kıraathane Sahibi)
4. Hikmet Baş
(Emekli)
5. Hamdi Sezener
(Emekli)
6. Hüseyin Balcı
(Emekli)
7. Ünal Uludağ
(Nakliyeci)
8. Selma Ceylan Gültekin
(Muhasebeci)
Mahallemiz yuvamızdır, Müjdat Özsöker adayınız 31 Mart’tan sonra sizin kararınızla muhtarınızdır sloganı ile seçim çalışmalarına devam ederken,
Edirne’nin Babademirtaş Mahallesi Muhtar adayı Müjdat Özsöker, “ İyi muhtar tecrübe ve serinkanlılığı yanında iyi bir mevzuat bilgisine de sahip olmalıdır. Muhtarlık sadece seçimi kazanmak için verilen bir mücadeleden ibaret olmamalıdır. Ben asıl uğraş ve mücadelemi kazandıktan sonra vereceğim. Öncelikle mahallemde işsiz insan bırakmayacağım. Gereğinde eğitim kursları açıp yetişen elemanların fabrikalarda işe girmelerini sağlayacağım.

Muhtarlık bir yetki makamı olduğu kadar bir sorumluluk makamıdır. Hem kanuni ve hem de vicdani bir sorumluluk mercidir. Mahallede başı sıkışanların sığındığı ve kimsesizlerin barınağıdır. Muhtar aynı zamanda, misafirlerin en iyi şekilde ağırlandığı ve demli çayı ocaktan inmeyen konuksever babasıdır. Sonuç olarak Muhtar demek bir ülkeyi oluşturan yerleşim birimlerinin en küçük ölçeklisi olabilir ama temel taşı olan bir birim olma ehemmiyetine sahip bir yerleşim birimi olduğu daima göz önünde bulundurulmalıdır. Kısacası vatandaş ile mülki ve idari amirler arasındaki en sağlam köprüdür” dedi

Özsöker açıklamasının devamında, “Muhtar, devlet adamlığının yanında bir anne bir baba gibi bütün özelinizi paylaştığınız kişidir” derken muhtarlığın önemini seçmenlerine bildiriyle anlatıyor.

Müjdat Özsöker bildirisinde, “Bir anne baba gibi herkesin özelini paylaştığı kişiler, bazen avukat bazen doktor ve psikolog olduğunu öne sürdü. “Muhtar kimdir” başlıklı bildirisinde birçok sıfat sıralanarak muhtarların ne kadar önemli olduğu anlatılmaya çalışıldı. “Muhtar başınız derde düştüğünde mahallenizde kapısını çaldığınız ilk kişidir” diye başlayan bildiride muhtarlara her işe karışma görevi biçildi: Muhtar mahallenizde devleti temsil eder. Ancak devlet adamlığının yanında bir anne bir baba gibi bütün özelinizi paylaştığınız kişidir. Devletin içinde olup hem vatandaşına hem devletine bu kadar yakın olan bir devlet organı daha yoktur. Muhtar devletin mahalledeki şefkat elidir. Muhtar mahallesinde çalışma saatleri kanunla belirlenmiş ancak 24 saat hizmet veren, hangi saatte olursa olsun vatandaşa kapısı açık olan tek devlet kurumudur.”

MUHTAR AVUKAT, DOKTOR, PSİKOLOGDUR

Bildirinin devamında muhtar hem bir avukat hem doktor hem de psikolog olarak tarif edildi: “Muhtar ölünüzle, dirinizle, düğününüzle derneğinizle, yolunuzla kaldırımınızla, çöpünüzle, asfaltınızla yanmayan sokak lambanızla yani sizin her şeyinizle ilgilenen tek devlet kurumudur. Avukatlık işi olan da, doktorluk işi olan da eşiyle kavga eden de, kızı kaçan da hep muhtara koşar. Muhtar bazen bir avukat, bazen bir doktor, bazen bir psikologdur. Muhtar bazen bir baba, bazen bir annedir. Aslında muhtar sizin her şeyinizdir.” dedi.
Müjdat Özsöker, 30 yıldır yeterli hizmeti alamadığı için Edirne’nin Babademirtaş Mahallesi Muhtarlığına Aday olduğunu söyledi.

Özsöker açıklamasının devamında projelerini 13 maddede sıraladı:

Babademirtaş Mahalleme, Edirne’ye ve Türkiye’ye hizmet etmek için muhtarlığa aday oldum.
Mahallemi sadece Edirne’de değil, Türkiye’de örnek mahalle olması için var gücümle çalışacağım.
Öncelikle Babademirtaş Mahallemizde Muhtarlık binasını yok. Mahalle sakinlerimizin muhtarlıkla ilgili işlerini çözmek için Mithatpaşa Mahallesi hudutları içinde, Ali Paşa Çarşısı arkasında kalan muhtarlık binasına gidiyorlar. Muhtarlık binasını mahallemize taşıyarak hizmeti mahalle sakinlerimizin ayağına getirerek vereceğim.
İlk planda oturduğum evin giriş katını muhtarlık binası yapacağım. Kadın ve gençlik kolları oluşturup sık sık mahalle halkımla toplantılar yapacak, sorunları çözüm önerileri ile birlikte belirleyip, daha sonra yetkili makamlarla irtibata geçerek yapılmasını sağlayacağım.

Gerekli olan her platformda mahalle halkımın sorunlarının çözülmesi için azalar ile birlikte köprü vazifesi göreceğiz.
Milli Eğitim il Müdürlüğü ile irtibat kurularak Yusufhoca İlk ve Orta Okuluna giden öğrencilerin velilerinin çocuklarının okuldan çıkmalarını bekleyecekleri kapalı alan yapılmasını sağlayacağız.
Mahalle çocukları için yeni oyun parkları yapılmasını, var olanların da düzenli bakım ve temizliğini sağlayacağız.
Yağan her yağmurda yeterli alt yapımız olmadığı için mahallemizde ki Yusuf Hoca Mektep Sokak ile Karanfiloğlu caddelerimiz dereye dönüyor. Mahallenin alt yapısının bir an önce ele alınmasını sağlayacağız.
Mahallemizde bulunan tarihi yapılar ve eski evler bakımsızlıktan her an yıkılma tehlikesi oluşturuyor. Karanfiloğlu Caddemizin ve Yusufhoca Mektep Sokak’ın eski tarihi özelliğine kavuşması için gerekli girişimlerde bulunacağım. Edirne tarihi eser zenginliği bakımından Floransa’dan sonra metrekareye en çok tarihi eser düşen ikinci şehirdir, Karanfiloğlu Caddesi ve Yusuf Hoca Mektep Sokak da bunun bir parçasıdır. Bu caddeyi hak ettiği değere mutlaka kavuşturacağıkz.
Kentimizde bulunan fabrikalar ve İş-Kur ile görüşüp, mahallemizde iş bulamayan gençlerimize iş olanakları sağlayacağız.
Mahallemizde ki 37 Nolu Saraçhane Aile Sağlığı Merkezi’e ait ambulans yoktur. Ambulans temini için gerekli girişimlerde bulunacağız.
Her mahallede bulundu halde bizim mahallemizde bulunmayan spor alanları ve halı saha yapılmasını sağlayacağız.
Her mahallede bulunduğu halde bizim mahallemizde olmayan otoparkların yapılmasını sağlayacağız.
Her mahallede bulunduğu halde bizim mahallemizde olmayan yaya kaldırımlarının yapılmasını sağlayacağız.” dedi.
Muhtar Adaylığı sürecinde dali Babademirtaş Mahallesinde iş garantili, kursiyerlere ücret ödemeli ‘Dekoratif Mum Yapım Kursu’ ve ‘ Dikiş Kursu’ açılmasını sağladığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: