Bahtiyar Güvenç: “Köy halkının ısrarcı olması ve beni tekrar muhtar olarak görmek istemesi ile Domurcalı Köyü Muhtarlık görevine talip olmak zorunda kaldım.”

 

  • Kendinizi tanıtır mısınız?

Bahtiyar Güvenç: Çiftçilik yapıyorum, yurt dışında bir 30’a yakın faaliyet alını bulunan şirketim var.  Geçmiş dönemlerde KÖY-Kop’ta ve CHP’de de görevlerim oldu. Köy-Kop’un Ankara Merkez Delegesi idim… Bu arada da spor ve folklor alanında da çalışmalar yaptım. Bir dönem Edirne Süloğlu’na bağlı Domurcalı köyünde muhtarlık yaptım, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden Domurcalı köyü muhtarlığına aday gösterildim… Köy halkının ısrarcı olması ve beni tekrar muhtar olarak görmek istemesi ile Domurcalı Köyü Muhtarlık görevine talip olmak zorunda kaldım.

  • Daha önce bir dönem Domurcalı köyünde muhtarlık yaptınız; dolayısıyla köyün sorunları hakkında bilgi sahibisiniz. Köyünüzde yapılması gerekenler ile ilgili projeleriniz nelerdir?

Bahtiyar Güvenç: Köyümüzün en büyük sorunlarından birisi, derelerin ıslahı. Daha evvel projeler çizildi ama sonuca getirilemedi, Derelerin ıslahı gerçekleştirilemedi. Bilhassa sanayiden gelen derede ciddi problemler söz konusu. Bu derenin suyunu içen hayvanlarımız da büyük zararlar görmekte. İkinci projemiz ise köyün mezarlığı ile ilgili. Köyümüzün mezarlığına dört beş yıl evvel benim tarafımdan yapılmış olan çeşmenin köreltildiğini gözlemledim. Önce çeşmenin akar vaziyete getirilmesi, sonra da mezarlığın etrafındaki tellerin yenilerek, çevre düzenlemesinin yapılması gerekiyor. Ayrıca daha evvel Edirne’den aldığım parke taşları ile mezarlığın yarısını tamamlamıştım, diğer yarısını da inşallah bizzat ben yapacağım. Bunun yanında köyümüzün üst tarafından, mezarlığın altından sanayi yoluna kadar gidecek olan bir yol projesi de mevcut. Bu yol projesinin gerçekleşmesi, köyümüzün gelişmesinin önünü açacaktır. Köyümüz organize sanayi bölgesine yakın olduğu için işsizlik olmadığını söylemek istiyorum. Organize Sanayi bölgesi, köyümüzdeki insanlar için büyük nimet. Hanımlardan evlere iş alanlar da mevcut. O yüzden organize sanayi bölgesinin olması köyümüz için çok önemli.

Projelerim arasında, köreltilen, akmayan suların sağlıklı bir şekilde akmasını sağlamak var… Köyün temizliği de çok daha sistematik biçimde gerçekleştirilecek. Daha köy halkıyla beraber, köyün yollarını boyadım, çevre düzenlemesi yaptım, çiçekler ektim. Aynı uygulamalar daha güzel biçimde devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: