Bir Milyonluk Soyguna Ödül!…

Bir Milyonluk Soyguna Ödül!…

  • Bulgaristan’da 1 milyon levalık soygun için 200.000 levalık ödül Bulgaristan’da daha önce görülmemiş ve cesaret sınırlarını zorlayan hırsızlık olayı yaşandı.

Kimliği belirsiz dört kişi Bulgaristan’da para taşıyan aracı soydu. Pernik kentinde yaşanan soygunda kimliği belirsiz silahlı dört kişi yaklaşık 1 milyon levayı para taşıyan araçtan çaldı. Paraların güvenliğinden sorumlu VİP Security firmasında yapılan açıklamada ise olayla ilgili güvenilir bilgi paylaşımında bulunan kişi veya kişilere 200 bin leva ödül vadedildi.

Yapılan ihbara göre olay dün saat 16.00 sularında yaşandı. Para taşıyan araca saldıran silahlı kişiler soygunu Penrik kentinin elektrik dağıtım şirketi yakınlarında gerçekleşti.

Pernik Bölge Başsavcı Yardımcısı Biser Mihaylov, ‘Çok büyük çaplı olan silahlı soygun için soruşturma başlatıldı. İddialara göre çalınan paranın yaklaşık 1 milyon leva olduğu; fakat ileriki aşamada tam miktar belli olacaktır’ dedi. Mihaylov, kimseden şüphelenmediklerini; fakat ellerinde delillerin olduğunu açıkladı.

Pernik Polis Müdürü Komiser Dimitır Popov, ‘Soyguncularda silah varmış; ama kullanılmamış’ dedi. Polis yetkilileri para taşıyan aracın korumasında eksiklikler olup olmadığı konusunda açıklama yapılmadı.

Para taşıyan aracın görevlileri ciddi şekilde yaralanmadıkları soyguncuların ise kullandıkları araçla kaçmayı başardıkları belirtildi.

Soygunun gerçekleştiği alanda ikamet eden veya dükkanı olan kişiler ise soygun esnasında hiç bir şey duymadıkları belirtildi.

Pernik Bölge Başsavcı Yardımcısı Biser Mihaylov’un ifadesine göre soyguncuların paralar için önceden haberleri olduğunu tahmin etti.

Pernik Bölge Başsavcısı Galina Antonova, ‘Durum çok dinamik bir çok olasılık üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bağlantılı ve faydalı olacak her şey üzerinde çalışılıyor’ dedi.

200 000 leva ödül!

Para taşıyan aracın sahibi ve güvenlikten sorumlu olan VİP Security firmasında yapılan açıklamada olayla ilgili güvenilir bilgi paylaşımında bulunan kişi veya kişilere 200 bin leva ödül vadettiler.

VİP Security yetkilileri soygunla ilgili güvenilir bilgi sahipleri kendileriyla Facebook sayfaları veya diğer iletişim araçları ile irtibata geçebileceklerini açıkladı.

Soygun hakkında soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: