Bulgar Polisi: “Kırmızı Olmaz Mavi Para Ver Komşu!”

Bulgar Polisi: “Kırmızı Olmaz Mavi Para Ver Komşu!”

Gurbetçilerin de sık sık şikayetçi olduğu Bulgar polisinin Türk TIR şoföründen rüşvet alırken kameraya yansıdı. Görüntülerde polisin 20 Euro’yu kastederek ‘mavi para ver komşu’ dediği duyuluyor.

Türkiye’den yurt dışına mal taşıyan Türk kamyoncudan Bulgar polisinin istediği rüşvet kameraya yansıdı.

Youtube’da yayınlanan görüntülerde, Bulgar polisinin öndeki Bulgar TIR’ını kontrol ettikten sonra Türk TIR’ına doğru yöneldiği görülüyor. Türk şoförün yanına giden polisin, şoförden rüşvet istediği de görüntülerde yer alıyor.

‘Kırmızı olmaz mavi para ver’

arti33.com’un haberine göre, şoför ile polis arasındaki diyaloglar da kameraya yansırken, Bulgar polisinin 10 Euro’yu kastederek ‘kırmızı olmaz mavi para ver’ dediği de görüntülere yansıyor.

Olayın Kapitan Andreevo Sınır Kapısına 8 km mesafede yaşandığı açıklandı.

Görüntülere yansıyan rüşvet olayının görevli memurun Petır Velikov olduğu bildirildi. Bulgar medyasına açıklama yapan Petır Velikov görüntülere yansıyan kişinin kendisi olduğunu; fakat rüşvet almadığını söyledi. Yapılan araştırma sonucunda Velikov görevden uzaklaştırıldı.

Gurbetçiler rüşvet vermeye zorlanıyor

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri artan tepkiler sonrası Bulgaristan’daki rüşvet iddiaları ile ilgili inceleme başlatılmasını istemişti.

Piri, daha önce yaptığı açıklamada, Bulgaristan sınır güvenlik görevlilerinin, kara yoluyla ülkelerine tatile giden Avrupalı Türkleri, ‘baskı ve sindirme yoluyla rüşvet vermeye zorladığını’ açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: