Bulgaristan 2021 Yılı Vinetka Ücretleri Belli Oldu

Bulgaristan 2021 Yılı Vinetka Ücretleri Belli Oldu

Bulgaristan’da karayollarında kullanılacak elektronik vinyetlerin (e-vinyet) 2021 yılı fiyatları belli oldu.

Bulgaristan’da araç kullanacak olan vatandaşların trafik harcı niteliğindeki elektronik vinetka konusunda oldukça dikkatli olması gerekiyor. Bulgaristan’da otoyolları ve şehirler arası yolları kullanabilmek için sürücülerin vinetka sahip olması gerekmektedir.

BGTOL’dan yapılan açıklamaya göre, elektronik vinyetlerin fiyatlarında üst üste altıncı yıl değişiklik olmayacak.

Araba (hafif araç sahipleri) veya sürücüler, 97 levaya yıllık, 30 levaya aylık,15 levaya haftalık ve 10 levaya hafta sonu vinyeti satın alabilecek.

Araç sahipleri bgtoll.bg web sitesi ve BGTOL mobil uygulaması üzerinden elektronik vinyet satın alıp geçerliliğini kontrol edebilirler.

1 Ocak ile 30 Kasım 2020 tarihleri arasında ülke Bulgaristan’da 256 milyon leva değerinde 5 milyondan fazla e-vinyet satışı gerçekleştiği açıklandı. Açıklamada sürücüler tafından en çok tercih edilen yıllık e-vinyetlerin olduğu belirtildi.

Öteyandan ocak ve şubat 2021’de otomobiller için 800 binin üzerinde yıllık e-vinyetin süresi dolacak.

İnternet veya mobil uygulamayı tercih edin!

Yapılan açıklamada araç sahiplerinin ve sürücülerin koronavirüs salgının gözönünde bulundurmaları ve e-vinyet satışların bgtoll.bg sitesi veya BGTOL mobil uygulamasını kullanmaları çağrısı yapıldı.

Ayırca elektronik vinyetler Karayolu Altyapısı Ajansı’nın (APİ) diğer kanalları olan gişelerde ödeme yaparak veya kart ödeme terminalleri (özel makineler) kullanılabilir. Bu tür gişeler, Bulgaristan’ın 13 sınır kapısında ve ülke genelindeki 27 karayolları bölge müdürlüklerinde bulunmaktadır. Yaklaşık 500 kart ödeme terminali mevcuttur.

Elektronik vinyetler ayrıca APİ’nin ortakları olan www.vinetki.bg, www.tollpass.bg, www.digitoll.bg, www.epay.bg, www.telenor.bg, www A1,bg web siteleri aracılığıyla da satın alınabilir. Ayrıca A1, Telenor, Bulgaristan Postaları, Easy Pay ve Lukoil, Petrol ve OMV akaryakıt istasyonlarından da sasatın alınabilinir.

Vinyetinizin olup olmadığını öğrenmek için burayı tıklayın:

https://web.bgtoll.bg/Evignette

BGTOL sistemini Türkçe kullanmak için burayı tıklayın:

https://www.bgtoll.bg/tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: