Bulgaristan Bakanı Mariyana Nikolava’dan Türkiye’ye: “Sınırlardan geçişleri kolaylaştıralım”

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariyana Nikolava, Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile görüştü.

Bulgaristan Bakanı Mariyana Nikolava’dan Türkiye’ye: “Sınırlardan geçişleri kolaylaştıralım”

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariyana Nikolava, Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile görüştü.
  • Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariyana Nikolava, Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile görüştü.

Bakan Nikolova yaptığı açıklamada Bulgaristan ve Türkiye, Balkanlar’da harika bir işbirliği örneği sergilediklerini söyledi.

Mariyana Nikolava, ‘Bu yaşadığımız koronavirüs salgınını önemseyerek benim çağrım sınırlarımızdan insan, mal ve hizmet geçişini maksimum derecede kolaylaştırmalıyız’ dedi.

Başbakan Yardımcısı Mariyana Nikolava ayrıca hem yurt içinde hem de bölgesel olarak turizmi ve ekonomiyi desteklemeye devam etmesinin kendisi için çok önemli olduğunu açıkladı.

İzmir’de meydana gelen yıkıcı depremin kurbanları için başsağlığı dileyen Bakan Nikolova, olası bir yardım ve destek çağrısına cevap vermek için Bulgar hükümetinin gereken her şeyi yapacağına dair güvence verdi.

Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Bakan Nikolova’nın ziyaretinin çok verimli geçtiğini ve Türk tarafının ikili ilişkileri geliştirme iradesi ve arzusu olduğunu söyledi. Büyükelçisi Sekizkök, karşılaştığımız zorlukların arka planında Bulgaristan’ın çok önemli bir dost ve ortak olduğunu da sözlerine ekledi.

Büyükelçisi Sekizkök, Bulgaristan’ın depremden hemen sonra Türkiye’ye ne kadar iyi bir dost olduğunu gösterdiğini ifade etti. Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un ilk taziye sunanlardan ve ihtiyaç halinde yardıma hazır olduklarını ifade edenlerden biri olduğunu söyleyen Aylin Sekizkök, ‘bu bizim için çok önemli’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: