Bulgaristan Vatandaşları Tatil İçin Yollarda

Bulgaristan Vatandaşları Tatil İçin Yollarda

(Haber Önder Yücel) Ülkedeki uzun tatil dönemini değerlendirmek isteyen vatandaşların bir kısmı kırsal kesimlere yönelirken bir kısmı da tatil için yurt dışına seyahat ediyor.

Bazen gümrüklerde Casino arabalarına öncelik tanınmasından dolayı sıra kavgalarının yaşandığı da görülüyor.

Trakya Otoyolun Yollardaki tadilat çalışmalarından dolayı, sürücülerin farklı bir güzergah kullanması tavsiye ediliyor. Yollardaki yoğunluk Perşembe günü başladı ve hala devam ediyor.

Yunanistan’a gitmeye çalışan kişiler, Kulata sınır kapısında yoğunluk oluşturdu. Yunan gümrük memurlarının sıkı tedbirleri de geçişlerin yavaş ilerlemesine neden oluyor…

Eski Başbakan Boyko Borisov ve eski Sağlık Bakanı Angelov, bugün Bulgaristan’a teslim edilen 247,000 Pfizer aşısının teslimatında basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

Borisov; Üçünü dalgayı tamamladığımızı gururla söyleyebiliriz, ifadesini kullandı. Robert Koch Enstitüsüne göre, Bulgaristan’da salgın durumunun Avusturya gibi “düşük riskli ülkeler” statüsünde yer alıyor, dedi. Komşu ülke Türkiye’de salgından dolayı tam kapanma olduğunu hatırlatan Borisov, Sağlık çalışanlarına ve kurallara uyan tüm vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

Borissov, COVID-19’a karşı aşılama çalışmaları için için maksimum organizasyon çağrısında bulundu ve  günde 30.000 kişinin aşılanması gerekiyor, ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: