Bulgaristan’da Dezavantajlı üniversite ve lise öğrencilerine burs

Bulgaristan’da Dezavantajlı üniversite ve lise öğrencilerine burs

Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı, “Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle” projesi kapsamında bir defaya mahsus olarak burs alma hakkı olan öğrencilerin başvurularını kabul etmeye başladı.

Burs alma hakkı olan gençler, “Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle” projesi kapsamına olan sosyal hizmet kurumlarında yetiştirilen üniversite öğrencileri ve 12. sınıf öğrencileridir. Sosyal hizmet kurumlarında yetiştirilen, 2020/2021 eğitim öğretim yılında lise eğitimini bitiren ve 2021/2022 akademik yılında üniversite birinci sınıf öğrencisi olan ve 2020/2021 eğitim öğretim yılında lise 11. sınıfı tam puanla bitiren ve 2021/2022 eğitim öğretim yılında 12. sınıf öğrencisi olan gençler söz konusudur.

Burs almak için şartlar ve koşullar, Cumhurbaşkanlığının web sitesinde yayınlanmıştır. Gençler, kurumun www.president.bg web sitesinden indirilebilecek bir başvuru formu doldurmalı ve “Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle” girişimi kapsamında tek seferlik mali yardım almak için kurallarda belirtilen üniversite 1. sınıf öğrencisi oldukları ve 11.sınıfı tam puanla bitirdiklerine dair belgeleri de başvuru formuna ek olarak sunmalıdırlar. Cumhurbaşkanlığı, bursun verilmesi ve ödenmesi ile ilgili tüm koşulların resmi kontrolünü yapmayı taahhüt eder.

Başvurular için son teslim tarihi 21 Ekim 2021. Belgeler, “Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle” projesi belirtilerek Sofya’da Dondukov Bulvarı No: 2 adresinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Konutuna bizzat giderek veya posta yoluyla başvuruda bulunabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: