Bulgaristan’da Hapishanede Rakı Kaynattı, Yakalanan 200 Gram Kaçak Rakıya El Konuldu, Ceza Alınca Yönetime Dava Açtı. Bir Okulda Da Rakı Kazanı Bulundu, 350 Litre Kaçak Alkole El Kondu.

Bulgaristan’da Hapishanede Rakı Kaynattı, Yakalanan 200 Gram Kaçak Rakıya El Konuldu, Ceza Alınca Yönetime Dava Açtı. Bir Okulda Da Rakı Kazanı Bulundu, 350 Litre Kaçak Alkole El Kondu.

(Haber: Mehmet Ali Ay) Hapishanede kendi koğuşunda rakı kaynatan bir mahkûm yaptığı işlemden dolayı 14 günlük tek kişilik koğuş cezası aldı.

Kişilik haklarının çiğnendiğini iddia eden mahkûm Pazarcik Hapishanesi yönetimine dava açtı.

Söz konusu mahkûmun sık sık kurallara uymadığı ve kendisine hapishane yönetimi tarafından kesilmiş 35 cezası bulunduğu bildirildi.

Mahkûm, olay anında kendi yaptığı rakı kaynatma düzenini kurduğu ve görevliler 200 gram hazır rakıya el koyduğu belirtildi. Ayrıca rakı için gerekli olan 5 litre hammaddeye de el kondu.

Görevli gardiyanlar rakı kaynatma düzeneğine el koyarken, mahkûma da ceza verdi.

Hapishanede rakı kaynattığı suçlamasını kabul eden mahkûm bundan dolayı kendisine verilen cezayı yüksek bulduğu ve hapishane yönetimini davaya verdiği açıklandı. Mahkûm, tek kişilik koğuş cezası kişilik haklarını çiğnediği iddia ediyor.

Yetkililer şimdi Pazarcik İdari Mahkemesi’nin kararını bekliyor.

  • Pazarcik Polis Merkezi ekipleri şehirde bulunan bir okulun spor salonuna üretim için monte edilmiş rakı kazanı buldu.

Söz konusu binanın yanındaki başka bir binada bandrolsüz 230 litre alkole el kondu.

Daha sonra polis ekipleri 65 yaşında ismi açıklanmayan bir kişinin evinde yaptığı aramada 120 litre bandrolsüz alkol ele geçirdi. Söz konusu kişinin okul müdürü Georgi Gatev olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada rakı kazanının Pazarcik şehrinde bulunan Tarım İşleri Meslek Lisesi’nde bulunduğu belirtildi. Okul yönetimi, polis ekiplerine bulunan rakı kazanının ‘eğitim amaçlı’ olduğu belirtti. Fakat rakı kazanının bulunduğu binanın yanındaki binada neden 230 litre bandrolsüz alkol bulunduğuna bir açıklama getiremedi.

Okul müdürü Georgi Gatev, okullarında rakı kazanı olduğunu doğrularken ayrıca eğitim amaçlı şarap üretim merkezi de bulunduğunu söyledi. Georgi Gatev okulda her yıl 500-600 litre arası şarap ürettiklerini ve gerekli yasal işlemleri yerine getirdiklerini belirtti.

Polis ekipleri kaçak alkole el koyarken olay hakkında soruşturmanın devam ettiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: