Bulgaristan’da ki aloculardan Türk erkeklerine şantaj tuzağı

Bulgaristan’da ki aloculardan Türk erkeklerine şantaj tuzağı

  • Bulgaristan’da alocu diye bilinen kadınlar Türk erkeklerine şantaj tuzağı uyguluyor. Salgında insanların evde oturmasını fırsat bilen alocular, Türk erkekleri ile diyalog kurup internette sanal seks yapmaya ikna ediyorlar. Bu sırada uygunsuz görüntüleri kaydedip şantaj yapıyor.

İyi Türkçe bilen Bulgaristanlı kadınlar internetten tanıştıkları Türk erkeklerinin güvenini kazanıp mahrem görüntülerini istedikten sonra çıplak görüntülerini ailene göndeririz ve internette yayınlarız diyerek 5 bin dolar para istiyor.

Daha önce evlilik vaadiyle Türk erkeklerini dolandıran alocuların şimdiki hedefi cinsel yolla şantaj yapmak. İddiaya göre Bulgaristan’da yaşayıp iyi Türkçe bilen kadınlar, Facebook’taki genç, yakışıklı ve kariyer sahibi insanlara arkadaşlık isteği gönderiyor.

Seçilen erkeğin çapkın bir kişilik olması da bir başka kriter. Şebeke elemanı kızlar, tanıştıkları erkeklerin güvenini kazanıp çıplak görüntülerini ve fotoğraflarını paylaşmasından sonra kirli planlarını hayata geçiriyor.

En az 5 bin dolar

Erkeklere ‘Mahrem görüntülerini internette yayımlayıp ailene göndeririz’ denilerek şantaj yapılıyor. 5 bin dolardan başlayan ve ucu açık olan rakamlarla para isteniyor.

İletişimi kes tehditleri sakla

Emniyet’e bağlı sanal devriye ekibi SİBERAY, siber zorbalığa karşı şöyle uyardı:

  1. Zorbalık yapan kişiyle iletişimi kesip engelleyin.
  2. Karşılık vermeyin.
  3. Kanıtları silmeyin, tüm iletileri saklayın.
  4. Sosyal medya hesabını siteye şikâyet edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: