Çanakkale tarihin akışını değiştiren destandır

Çanakkale tarihin akışını değiştiren destandır

  • Çanakkale Zaferi‘nin 106.ncı yıldönümü münasebetiyle Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya, bir mesaj yayınladı. Kaya mesajında, “Çanakkale Zaferi, milli birlik sağlanınca tarihin akışının değiştirilebileceğinin örneğidir” dedi.

Samet Kaya devamla, “Çanakkale zaferi,  ayni zamanda iman gücünün silah gücüne diz çöktürdüğü tarihin şerefli sayfalarından biridir. Milletimiz bundan 106 yıl önce, birlik ve beraberliğini, vatan sevgisi konusundaki fedakârlığını ve bağımsızlık konusundaki kararlılığını Çanakkale‘de 250 bin şehit vererek ortaya koymuştur. Sahip oldukları büyük askeri ve teknolojik güçle Çanakkale önlerine gelen emperyalist devletler,   milletimizin sahip olduğu inanç karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Ecdadımız; Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Sünnisi ve Alevisiyle…  omuz omuza direndi, kol kola şehit düştü. İşte, Çanakkale‘yi geçilmez yapan  bu inanç ve kardeşlik bağıdır” şeklinde konuştu.

Ülkemizin bu gün de en çok ihtiyaç duyduğu “birlik ve beraberlik” olduğunun altını  çizen Samet Kaya, “günümüzde de toplumumuzu ayrıştırma yerine birlik ve beraberlik sağlandığı, geçlerimizin enerjisi, yaşlılarımızın tecrübesi bir araya getirildiğinde Allah’ın izniyle dağları deviririz” açıklamasını yaptı.

Kaya, bu vatanın bize miras’tan öte bir “emanet” olduğuna da vurgu yaparak, “biz emanete sahip çıkar, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edersek kimse bizi terörist, teröristleri de “müttefik” yerine koyma cesaretini gösteremez. Çünkü onlar güçten anlar! Biz, 18 Mart Zaferini örnek alarak birlik ve beraberliğimizi korur, emperyalist Batı ile değil 2 milyarlık İslam âlemi ile ‘birlik’  oluşturursak o zaman yeni bir Dünya kurulur. İnsanlık huzur ve saadete erer. 18 Mart Zaferi’nin 106. Yılı vesilesiyle başta 250 bin şehidimiz olmak üzere bu vatan, din ve millet uğrunda mücadele veren tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: