Çeliker İnşaat ile Bianca Boya’dan “Ustalar ile omuz omuza” kampanyası

Çeliker İnşaat Yetkilileri Erdoğan ve Ercüment Çelik kardeşler, Bianca Boya Bölge Müdürü İrfan Çeçe ve Pazarlama Müdürü Mustafa Kemal Danış

Çeliker İnşaat ile Bianca Boya’dan “Ustalar ile omuz omuza” kampanyası

Çeliker İnşaat Yetkilileri Erdoğan ve Ercüment Çelik kardeşler, Bianca Boya Bölge Müdürü İrfan Çeçe ve Pazarlama Müdürü Mustafa Kemal Danış
  • Çeliker İnşaat ile Bianca Boya yeklileri Edirne’de bir araya gelerek sosyal sorumluluk projesi olarak “Ustalar ile omuz omuza” kampanyası düzenlediklerini, boya ustalarının yeterlilik belgesi alması için kendileri irtibat kurmalarını istediler Bu belge ile yurt dışında da iş yapabileceklerini belirttiler.

Erdoğan ve Ercüment Çelik kardeşler, Bianca Boya Bölge Müdürü İrfan Çeçe ve Pazarlama Müdürü Mustafa Kemal Danış firmalarının düzenlediği kampanyaya katılma tekliflerini memnuniyetle karşıladıklarını söylediler.

Erdoğan ve Ercüment Çelik Kardeşler: “BİANCA Boya ve Yapı Kimyasalları ile İSG Belgelendirme arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır. T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 12UY0057-3 / Isı Yalıtımcısı, 16UY0253-2 İnşaat İşçisi, 12UY0055-3 Alçı Sıva Uygulayıcısı ulusal yeterliliklerinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır. BİANCA Boya ve Yapı Kimyasalları Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 12UY0057-3 / Isı Yalıtımcısı, 16UY0253-2 İnşaat İşçisi, 12UY0055-3 Alçı Sıva Uygulayıcısı Ulusal yeterliliklerinde yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir.

Bu nedenle FASARİT Boya; 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, \12UY0057-3 / Isı Yalıtımcısı, 16UY0253-2 İnşaat İşçisi, 12UY0055-3 Alçı Sıva Uygulayıcısı  Ulusal yeterliliğinde faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir. Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için BİANCA Boya ve Yapı Kimyasalları TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş İSG Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır.

MYK Belgesi sınavları İSG Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımızın ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir. Kursun organizasyonu biz yapacağız. Katılım sağlayacak ustalarımızın 0537 953 19 78 & 0530 973 71 87 numaralı telefonlardan bizlerle irtibat kurması gerekmektedir.” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: