EDİRNE “KARAAĞAÇ” MAHALLESİ MUHTAR ADAYI TAMER DİNDORUK…

EDİRNE “KARAAĞAÇ” MAHALLESİ MUHTAR ADAYI TAMER DİNDORUK…

Sayın Tamer Dindoruk, Edirne İlimiz “KARAAĞAÇ” Mahallesi Muhtar adayı olduğunu sosyal medyadan duyurmuş olup, çalışmalarını disiplinli bir şekilde yürüttüğünü biliyoruz.

Doğup büyüdüğü mahallesine hizmet etmek için hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor… Kendisi çok saygılı, terbiyeli, küçüğünü, büyüğünü bilir ve her dayım üzerine ne düşüyorsa fazlasıyla yerine getiren can biri…

Devlet Terbiyesi almış, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmış, güzel hizmetler ederek Şerefli Ordumuzdan Şereflice emekli olmuştur.

O herkesin derdine koşan, o herkesin sıkıntılarını gideren, o herkesin hastalığında başucunda olan, o herkesin cenazesinde bulunan, o herkesin cemiyetine ortak olan vefalı düzgün ve adam gibi adamdır.

Bizlerde; 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde… Kazanması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumuzu buradan ifade ediyoruz. Çünkü Tamer Dindoruk Edirne sevdalısı, Karaağaç aşığı temiz bir yürektir.

Düzgün bir insan, karakterli, şahsiyetli, hatırı sayılır ve son derece saygın ve terbiyeli bir evlattır. Üzerine düşen görevi layıkıyla yapacak ehli biridir.

Güler yüzlü, herkesi güler yüzü ile karşılayan, misafir eden, ikramlarda bulunan gözü-gönlü tok bir vatan evladıdır.

Edirne için, “Karaağaç” mahallesi sakinleri için, mazlumlar için, mağdurlar için, fakir-fukara için, insan âlemi için hizmet edeceğinden asla şüphe yoktur…

Yüce Allah, varlığı en güzel şekilde yaratmış ve “Yaptığınız işi güzel yapın; Allah işini güzel yapanları sever” ayetiyle insana işini en iyi bir şekilde yapmasını emretmiştir. Her alanda işini en güzel bir şekilde yapmak, dinimizde “İhsan” kelimesiyle ifade edilmektedir.

Nitekim sevgili Peygamberimiz, “İhsan nedir Ey Allah’ın Resulü?” Sorusuna “Allah’ı görüyormuş gibi kulluk etmendir; her ne kadar sen O’nu görmesen de O, seni görüyor” şeklinde cevap vererek, yapmakta olduğumuz her işi Yüce Allah’ın görüp gözettiği ve amellerimizin O’na arz edileceği bilinciyle yapmamız gerektiğini haber vermiştir.

Dinimiz, tüm yararlı işleri Allah’a kulluk kapsamında bir ibadet olarak nitelendirmekte, yapılan işi önemseyip güzel ve sağlam yapmayı emretmektedir.

Sevgili Peygamberimiz “Allah her şeyde ihsanı farz kılmıştır” buyurarak, insanın yaptığı her işi ve görevi kurallarına ve tekniğine uygun olarak, sağlam, güzel, kaliteli, en iyi ve en mükemmel bir şekilde yapmasının istemektedir.

Sevgili Peygamberimiz diğer bir Hadisi şeriflerinde de “Yüce Allah, yaptığınız işi sağlam ve iyi yapmanızdan hoşnut olur” buyurmaktadır.

Sayın Tamer Dindoruk, eğer 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde “Karaağaç” mahallesi muhtarı seçilirse; İşlerini iyi yapmak, işlerini sağlam yapmak, neticeye varmak, yaptığı işleri ortaya çıkarmak kendisine özgü bir yetenektir. Bana göre bu iş onun işi, bu iş ona göre, bu iş tamda onun için… Çünkü o çok yetenekli ve ehlidir.

Vefalı insanlar, Melek gibidir, Görünmez ama gözetler seni,
Duyulmaz ama bırakmaz seni, Dokunmaz ama korur seni.
Haber dahi vermez ama Duada unutmaz seni, Sıkıntılı zamanında yetişir Hızır (a.s.) gibi. Rabbim Tamer Dindoruk gibi vefalı dostlardan olup, vefalı dostlar bulmayı nasip etsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: