Edirne Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”

Edirne Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından BilgiOcak’ta eğitim portalı üzerinden gerçekleştirilen Türkiye Geneli Ödüllü Çevrimiçi 8. Sınıflar LGS deneme sınavı yüksek bir katlımla gerçekleşti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım şunları söyledi:

“İlk 3’e giren gençlerimiz başta olmak üzere katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Ufuk Çapkur’un yaptığı açıklamaysa da şöyleydi:

SINAVA KATILIM YÜKSEK OLDU

“Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın çevrimiçi eğitim platformu olan bilgiocakta.com internet adresi üzerinden 15 Ocak Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleştirilen LGS Deneme Sınavı’na 11 bin 337 öğrenci katıldı. Sınavda Yalova, İstanbul ve Siirt’ten katılan öğrenciler dereceye girdi. Ülkü Ocakları’nın Türkiye Geneli Ödüllü Çevrimiçi 8. Sınıflar LGS deneme sınavına 5 bin 794 erkek, 5 bin 543 kız öğrenci katıldı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden yoğun katılımın gözlendiği sınavda herhangi bir teknik aksaklık yaşanmadı. Sınavda Yalova’dan birinci, İstanbul’dan İdil Bike Çolak ikinci, Siirt’ten katılan Fatih Akkaya oldu.”

‘Dereceye giren kardeşlerimi tebrik ederim. Dereceye giremeyen kardeşlerimizin üzülmemelerini temenni ediyorum çünkü önlerinde toparlamaları için uzun bir süre olduklarını biliyorlar. Ayriyeten Edirne’den katılan kardeşlerimi de tebrik ederim.’ diyerek sözlerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: