Edirne Ülkü Ocaklarından, “Yaz Spor Okulu” etkinliği düzenleme girişimi

Edirne Ülkü Ocaklarından, “Yaz Spor Okulu” etkinliği düzenleme girişimi

Ülkü Ocakları İl Başkanı Ufuk ÇAPKUR, yaptığı açıklamada; Edirne Ülkü Ocakları olarak genç kardeşlerimizin yaz aylarını verimsiz geçirmemeleri ve Türk Gençliği’nin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve zinde kalması adına böyle bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyoruz.

Düzenleyeceğimiz bu etkinliklere katılım tamamen ücretsizdir. Düzenleyeceğimiz etkinliklere katılım, yaş sınırı olarak 5-18 yaşları arasındadır. Etkinliklere son katılım tarihi 10 Temmuz 2021 Cumartesi günüdür.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” sözünün yanı sıra Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in “Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş.” sözlerini kendimize şiar edinerek kollarımızı sıvadık. Türk gençliğinin yaz ayını verimsiz geçirmesi yerine spor yaparak zinde kalması ve her türlü bağımlılıktan ve kötü alışkanlıklardan uzak durması yegane gayemizdir. İşte bu amaçla ve bu ruhla Edirne Ülkü Ocakları olarak gençlerimizi “Yaz Spor Okulu”muza davet ediyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: