Edirne’de uygulanan pandemi kısıtlamaları neler?

Edirne’de uygulanan pandemi kısıtlamaları neler?


• Edirne’de dikkat çeken vaka artışlarının yaşanması il bazında kararların alınmasına neden oldu. Peki, Edirne koronavirüs yasakları ne? Edirne’de yapılan kısıtlamalar neler?

Türkiye, 1 Mart’ta koronavirüsle mücadelede yeni döneme geçmeye hazırlanıyor. Ülkenin korona tablosuna bakıldığında, bazı şehirlerde vaka sayılarındaki artış durdurulamıyor. İl il her 100 bin kişideki vaka sayısı oranlarının açıklanmasıyla birlikte, ‘yerinde karar dönemi’ kapsamında il bazında kısıtlama kararları alındı. Edirne’de yapılan kısıtlamalar neler? Edirne koronavirüs yasakları ne?
Edirne’de önlemler en üst seviyeye çıkarıldı. Mutasyonlu virüs görülen Keşan ilçesine bağlı 2 bin 699 nüfuslu Beyendik beldesi kısmi karantina altına alındı. Beldeye giriş ve çıkışlar kontrollü olarak yapılmaya başlandı. İpsala ilçesinde ise artış gösteren koronavirüs vakaları nedeniyle vatandaşlar, ev ziyaretleri, taziye ve asker uğurlaması gibi etkinlikler yapmamaları konusunda uyarıldı. İlçe merkezi, belde ve köylerde de tedbir amacıyla 1 hafta süreyle halk pazarları kurulmayacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: