ESKİ BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞİMDİ Kİ EDİRNE BELEDİYE BAŞKANINA SERT SUÇLAMA, ORTALIK FENA KARIŞACAK

ESKİ BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞİMDİ Kİ EDİRNE BELEDİYE BAŞKANINA SERT SUÇLAMA, ORTALIK FENA KARIŞACAK

BTP Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, düzenlediği basın toplantısında 31 Mart Yerel Seçimleri’ni kazanması halinde CHP’ye üye olacağını söyledi. Edirne’yi CHP zihniyeti ile yöneteceğini belirtti. Sedefçi, kararı Belediye Meclis Üyeliği Adayları ve ekibi ile birlikte aldıklarını belirterek; “CHP’yi Recep’ten, İl Başkanından kurtararak, partide temizlik yapacağız, hepimiz CHP’ye üye olacağız. Hepimiz CHP’li olmaktan gurur duyacağız. CHP ve Cumhuriyet için savaşacağız” dedi. Sedefçi, toplantıda ayrıca Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından hazırlanan yerel yönetim şeffaflık taahhütnamesini imzaladı.

“KOL KOLA HALKI SÖĞÜŞLÜYORLAR”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ı kast eden Sedefçi; “Bu zatlar, internette yazışıyorlar. Bizim partinin ismine, ‘Bitmiş Tükenmişler Partisi’ adını takmışlar. Utansınlar. CHP’nin saç özürlü bir il başkanı var. Yemek yapan, belediyeye yemek satan, belediyeden vurgun vuran biri. Resmen belediyeyi kullanıyor. Şu anda CHP’nin başında oradan nemalanmış ve haksız yere para kazanan biri var. Recep Bey ile kol kola girmişler, her türlü pisliği yaparak Edirne halkından söğüşlemeye çalışıyorlar. Bizim partimiz, Haydar Baş’ın partisidir. Atatürkçü, Cumhuriyetçi bir partidir. Biz şu anda BTP üyesi değiliz, şu anda bağımsızız. Her an istediğimiz partiye girme şansımız mevcuttur. Biz partiyi, şemsiye olsun, belediye meclisi grubu çıkarmak için partiye girdik. Seçimi alacağımıza inanıyorum. Edirne’nin kadınları bu işe el koydular. Fabrikalarda, kadınlar gününde kadınlarla görüştüm. Türkiye’de bir halk devrimi yaratacağız. Şu anda kendi kendine örgütleniyorlar. Bu yalancıya bir kez daha Edirne’yi teslim etmek istemiyorlar. Edirne halkı bu adamdan bıkmış” dedi.

“15 TEMMUZ DARBESİNİ KUTLAMAK İÇİN KADEH KALDIRDI”

Recep Gürkan’ın, 15 Temmuz darbe gecesi, darbeye kadeh kaldırdığını iddia eden Sedefçi; “Şükrü Benli, şu anda Bulgaristan’da yaşıyor ve işkence gördü. Bu adam niye dövüldü? Recep Gürkan denen karanlık insan, 15 Temmuz akşamı resmen darbeye kadeh kaldırıyor. ‘Daha önce yaptık, bilgimiz yoktu ama şu anda bilgimiz var’ diyebiliyor. Şükrü Benli’nin elinde kaset var ve ondan alınmak için işkence yapılıyor. Korkum olmasa niye bu adamı dövdürüp işkence yaptırayım ki? Korkusu var ki bu adama işkence yaparak kaseti almaya çalışmışlar ve almışlar da. Bunu, Şükrü Benli resmen paylaştı. Bir insan, kendi kendine herhalde bu kadar aptalca bir iş yapmaz. Etek giydirildiğini resmen yazdı. Şükrü Benli’yi çok sevmem ama bir adam bu kadar yalancı da olmaz. Bunun takdirini Edirne halkına bırakıyorum. Bu adam, karanlık bir adam. Önce benden faydalandı, daha sonra Edirne ve CHP’yi kullandı. Paranın sıcaklığını seviyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: