Gurbetçiler ve Turistler için +905528402222 whatsApp’tan şikayet hattı

Gurbetçiler ve Turistler için +905528402222 whatsApp’tan şikayet hattı

Gurbetçiler ve Turistler için +905528402222 whatsApp’tan şikayet hattından memnuniyetler de iletiliyor

Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yapıldıktan sonra uygulanan Edirne’de turistlerin istek ve şikayetlerini almak amacıyla oluşturulan ve “Mobil zabıta” olarak da anılan “WhatsApp +905528402222 istek ve şikayet hattına” Gurbetçiler ve  turistler ileti gönderebilecek.

Edirne’de turistlerin istek ve şikayetlerini almak amacıyla oluşturulan ve “Mobil zabıta” olarak da anılan “WhatsApp istek ve şikayet hattına” gurbetçiler turistler ileti gönderebilecek.

Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan giriş yapan turistlere, “WhatsApp istek ve şikayet hattını” tanıtan broşürler dağıttı. Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk da sınır kapısından giriş yapan turistlere istek ve şikayet hattı hakkında bilgi verdi,

Edirne Kültür ve Turizm Edirne İl Müdürü Kemal Soytürk, yaptığı açıklamada, geçen yıl turistlere yönelik Türkçe “WhatsApp istek ve şikayet hattı” oluşturduklarını hatırlattı.

Edirne’ye bayram dolayısı ile çok sayıda turist geldiğini belirten Soytürk, “WhatsApp istek ve şikayet hattımız bundan sonra Bulgarca, Yunanca ve Türkçe olarak hizmet verecek. Bunun tanıtımı için Bulgarca ve Yunanca broşürler hazırladık. Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanlarımız, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan giriş yapan turistlere bu el broşürlerini dağıtıyor. Bu hat, şikayetin yanı sıra, gelen misafirlerimizin taleplerini de içerecek. Amacımız bu talepler doğrultusunda varsa açık alanlarımızı belirlemek ve buna göre tedbir almaktır.” diye konuştu.

-“Adeta bir gurbetçi sezonu gibi”

“WhatsApp istek ve şikayet hattı” tanıtımı için hazırlanan afişleri otellere, alışveriş merkezlerine ve tarihi çarşılardaki iş yerlerin asıldığını aktaran Soytürk, şunları kaydetti:

“Hem Yunanca hem de Bulgarca bilen çalışanlarımız şikayet hattından gelen istek ve talepleri değerlendirerek anında cevap verecekler. Azami bir saat içerisinde ilgiliye dönülmüş olacak. Daha önce bu uygulamayı Türkçe olarak hayata geçirdik. Geçen yıl 1370, bu yıl 1180 civarı şikayet geldi ve değerlendirdik. Tüm kamu kuruluşları ile özel işletmeleri içeren şikayetler bunlar. Bu manada Edirne Belediyesi de iyi çalışıyor. Belediyeyi ilgilendiren şikayetleri ilgili arkadaşa iletiyoruz ve anınca cevap geliyor. Sahil bölgelerimizde sıkıntılarımız oldu. Onları geç de olsa çözdük. Bu hat sonuçta amacına hizmet ediyor. Hafta sonu yaklaşıyor, bakın bugün adeta bir gurbetçi sezonu gibi sınır kapısından giriş var. Gümrük ve emniyet müdürümüze çalışan takviyesi yaptığı için teşekkür ediyoruz.”

Bulgarca ve Yunanca hazırlanan 10 bin broşürün turistlere dağıtılacağını aktaran Soytürk, Pazarkule Sınır Kapısı’nda da turistlere broşür verildiğini kaydetti.

Gurbetçilerin ve turistlerin yoğun şekilde Edirne’ye geldiğini ifade eden Soytürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

+905528402222 whatsApp’tan hattından şikayetler yapıldığı gibi Ciğerci Bahri Bey kişiler memnuniyetlerin de dile getirildiği öğrenildi.

Bulgar ve Yunan turistler, istek ve şikayetlerini WhatsApp programı üzerinden “+905528402222” numaralı telefona yazabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: