İskeçe alev alev yanabilir

Yunanistan İskeçe 1 temmuzdan sonra alev alev yanabilir

Mikrobiyoloji Profesörü Alkiviadis Vatopulos Yunanistan’da koronavirüs salgınıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yunanistan’da olası ikinci korona dalgasıyla ilgili iyimser olduğunu dile getiren Vatopulos “Virüs geri gelecek, ancak mart ayındaki durum yaşanmayacak” yorumunu yaptı.

Uzun süre daha Yunanistan’da korona vakalarının görüleceğini belirten Prof. Vatopulos “ülke geneli sokağa çıkma yasağına gerek kalmayacak çünkü artık halk bilinçlendi” dedi.

Yoğun bakım ünitelerine yeni yatakların ilave edilmesiyle sağlık sistemini güçlendirme çabaları yapıldığını kaydeden Vatopulos “Ancak burada asıl mesele önlem almak. 1 Temmuz sonrası yaşanacak turist akını sonrası da bu yaklaşım izlenilmeli” ifadelerini kullandı.

Vatopulos önümüzdeki dönemde tespit edilen vakalarla ilgili ivedilikle filyasyon çalışması yapılmasının ve vakaların tecrit edilmesinin önemine vurgu yaptı.

“Vakaların toplu halde birkaç bölgede olması mı yoksa birçok bölgede azar vakaların olması mı daha iyi” sorusuna ise mikrobiyoloji profesörü şu yanıtı verdi:

“Eğer her ilde bir vaka olsaydı tedirgin olurdum. Ancak örneğin İskeçe’de yangın gibi bir durum söz konusu. Bu yangın her an yayılabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: