Koronavirüsten Korunmak için Araç Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Koronavirüsten Korunmak için Araç Temizliği Nasıl Olmalıdır?

 • Üç Şerefeli Cami’nin arkasında yeni konseptle işletmeye açkları Kardeşler “Oto Yıkama & Araç Dezenfeksiyon” servisinin sahipleri Orhan Dalaylı ve Bayram Uludoğan, Koronavirüsten korunmak için temizlik oldukça büyük önem taşıdığı sö “Bu temizlikler araç temizliği, el temizliği ve ev temizliği gibi birçok konuları kapsıyor. İnsanların çu araç kullanıyorlar. Bu yüzden dışarıya çıyorlar ve her türlü virüsün olduğu alanlarda bulunuyorlar. Evlerine gitmek için tekrar arabaya biniyorlar ve evlerine geliyorlar.
 • Doğal olarak dışarıda kapmış olduğu virüs ve mikropları akabinde arabalarına sonra ise evlerine getirebiliyorlar. Bu yüzden koronavirüsten korunmak için kişisel temizliğin önemi fazla olduğu gibi araç temizliğinin önemi de çok fazladır Bu yüzden dışarıda kullandığız aracı çok iyi temizlemeli ve sonra içerisine binerek evinize gelmelisiniz. Bu şekilde evinize arabanız vasıtasıyla virüs getirmemiş olacaksız.”

·       Koronavirüs Mikrobunu Dışarıdan Alıp Arabanıza Binmeyin

Bayram Uludoğan: Bilindiği gibi koronavirüs dünyayı ve akabinde ülkemizi çok zor durumlarda bırakmaya devam ediyor. Bu yüzden tedbir amaçlı yaşlı olan kişilerin sokağa çıkması yasaklandı. Fakat hayat devam ediyor ve insanların bazıları işe gidiyorlar. İşe giderken ister istemez işlerine arabayla gidiyorlar.

Dışarıda ve iş yerlerinde toplum içerisinde bulunuluyor. Daha sonra eve dönmek için arabalara binip geri gelmek gerekiyor. İşte en önemli olan şey mesai saatleri içerisinde kişisel hijyene dikkat edilip evinize gelmek için arabanıza bindiğinizde koronavirüs mikrobunun arabaya binilip eve getirilmemesidir.

Arabanıza binerken ellerinizi iyice dezenfekte ettikten sonra tutacağınız araba direksiyonunu alkollü maddelerle silinmesi gerekir. Bu şekilde arabanızda tutmuş olduğunuz mikropları eve getirmemiş olursunuz.

·       Koronavirüsten Korunmak İçin Aracınızı Temizletin

Orhan Dalaylı: Tüm dünyayı saran yeni covid-19 virüsü herkesi etkiledi. Bu yüzden temizlik konusunda herkesin daha dikkatli olması gerekiyor. Evinizin temiz olması gerektiği gibi kullanmış olduğunuz araçlarınızın da temiz olması gerekiyor. Bu yüzden aracınızı temizletmeniz koronavirüse yakalanma riskinizi azaltacaktır. Peki, koronavirüsten korunmak için aracınızı nasıl temizletmelisiniz. Bu konu hakkında bilgiler verelim.

 • Araç içini temizletin.
 • Araç dışını
 • Aracın tekerlerini temizletin.
 • Aracın camlarını

Sayılan yerlerin temizlenmesi durumunda oluşabilecek mikrop ve virüslere karşı korunmuş olacaksınız. Temiz bir arabanın içerisine binerek eve mikrop kapmadan gelmiş olacaksınız.

·       Koronavirüsten Korunmak İçin Araç Bakımının Önemi

Koronavirüsten korunmak için kişisel bakımın önemi olduğu kadar araç bakım bu konuda aynı önemi taşıyor. Kendi şahsına ait arabasını kullanan kişilerin araçlarını koronavirüse karşı temizleterek bakımını yaptırmaları oldukça önemlidir. Şahsi araçlar gibi toplu taşıma araçlarını insanların hizmetine sunan kurumlarında araçların bakımını yaptırması gerekiyor.

Hatta en önemli araç bakımı toplu taşıma araçlarının bakımı olduğu söylenebilir. Çünkü herkesin arabası yok ve çok insan işe gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanıyorlar. Her gün şahsi arabaların temizlenmesi gerektiği gibi toplu taşıma araçlarının da bakımı yapılması gerekiyor.

Koronavirüse Karşı Araç İçi Temizliği

Koronavirüs insanların sağlıklarını oldukça fazla tehdit ediyor. Bu yüzden koronavirüse yakalanmamak için temizliğe bir kat daha fazla önem verilmesi gerekiyor. Bu temizlik içerisinde ise araç içi temizliği geliyor. Şahsi araçlarını kullanan kişilerin araç içlerini güzel bir şekilde temizlemeleri veya temizletmeleri gerekiyor. Şahsi araçları olan kişiler araç temizliği için ne yapması gerekiyor? Kısaca değinelim.
 • Komple bir şekilde araçlarının içlerini araç içi temizlik yapan biz Kardeşler Oto Yıkama Araç Dezenfeksiyonu’na temizletebilirler..

Bu yapılan işlemler araç içi temizliği için yapılabilecek önemli hususlardır. Dikkat edilmesi halinde koronavirüse karşı korunulmuş olacaktır.

Koronavirüse Karşı Araçlar Nasıl Temizletilmelidir?

Koronavirüsün ortaya çıkması ile beraber araç sahipleri birbirlerine aracını nasıl temizlemelisiniz diye sorular sormaya başladılar. Araçların temizlenmesi için insanlar kendi başlarına bazı şeyler yapıyorlar.

Bu yapmış oldukları şeylerin hepsinin temizlik için uygun ve doğru olduğu söylenemez. Çünkü temizlik önemli bir şeydir ve doğru yapılmalıdır. Doğru temizlik ürünleri ve doğru yöntemlerle yapılması gerekiyor. Doğru bir araç temizliğinin yapılmasının insana çok faydası olacaktır. Ne gibi faydaları olacağından bahsedelim.

 • Koronavirüs gibi virüslere karşı korunmuş
 • Koronavirüs gibi mikropları aracınızdan uzak tutmuş
 • Sağlığınızı tehlikeye atmamış
 • Hastalıklardan aracınızı temizleterek korunmuş

En önemlisi ise hayatta kalırsınız ve hayatınıza sağlıklı bir şekilde devam edersiniz. Koronavirüsten korunmak için araç temizliğinize önem veriniz.

Koronavirüse Karşı Araç Temizleme Yöntemleri Nasıl Olmalıdır?

Koronavirüse karşı birçok araç temizleme yöntemleri bulunuyor. Fakat bazı kişilerin konu hakkında yetersiz bilgileri kendilerine yanlış yöntem seçmeyi sağlıyor. Bu yüzden araç temizleme yöntemlerine son derece fazla önem verilmesi gerekiyor. Araç yöntemleri arasında ilginç yöntemlerde bulunuyor. Mesela bunların neler olduğunu söyleyeyim.

 • Aracınızın ön camlarını cam sil ile temizlenmesi.
 • Aynı şekilde cam sil ile farlarınızı temizleyip parlatılması.
 • Aracınız temizlenirken temizleyeceğiniz suyun içerisine özel dezenfekte maddeleri konulması.

Bu yöntemler sadece aracınızın temiz olması için uygulanan yöntemlerden bazılarıdır. Aracınızı yıkadıktan sonra ise kurulayınız ve kendi kendine kurumasını beklemeyiniz.

Koronavirüse Karşı Araçlarınızı Kaliteli Ürünlerle Temizlenmelidir.

Sizler koronavirüs salgınından korunmak için arabalarınızın içini ve dışını iyi bir şekilde dezenfekte edilmesi gerekiyor. Sağlığa zararlı olan ve ne olduğu bilinmeyen kalitesiz temizlik ürünleri ile koronavirüsten korunulmaz.

Hatta kullanılan bu kalitesiz ürünler ile sağlığınız daha fazla tehlike altına girer. Bu yüzden kaliteli ve koronavirüse karşı son derece etkili temizlik ürünlerini kullanılması gerekir. Kaliteden asla taviz vermeyin ve sağlığınızı önemseyin. Sağlığınızı önemsemeye aracınızın temizliğini yaparak başlayın.

Koronavirüse Karşı Araçlarınızı Bizim Gibi Profesyonel Kişilere Temizletin

Kişisel temizliğin koronavirüsle mücadelede önemi oldukça fazla bulunuyor. Aynı şekilde koronavirüsle mücadelede binmiş olduğunuz aracın temiz olması da önemli yer teşkil ediyor. Çünkü kullandığınız arabadan sizlere birçok virüs ve mikrop bulaşabiliyor. Bu bulaşan mikrobu ister istemez eve getirmiş oluyorsunuz. Arabanızı mutlaka profesyonel kişilerden araç temizliği için yardım alınız. Çünkü onlar araçların ne tarafına mikrobun ve virüsün bulaşma riskinin fazla olduğunu bilen kişilerdir.

Bu yüzden aracınızı çok iyi temizleyerek sizlere koronavirüse karşı korumuş olacaklardır. Tabii ki araç temizlik işini profesyonel olarak yapıyorum diyen her kişiye aracınızı temizletmeyin. Güvendiğiniz kişilere aracınızın temizletmesini yaptırınız. Profesyonel araç temizleme işi yapan kişiler araç temizliğinde hijyene karşı etkili temizlik ürünleri kullanıyorlar. Tercihiniz bu yönde olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: