KURULUŞ ŞEMASI

KIZILELMA OCAKLARI GENEL MERKEZ YENİ YÖNETİM KURULU HAYIRLI OLSUN

 

Kızılelma Ocakları, 2017 senesinin OCAK ayında yaptığımız müracaat ile kurulmuştur. Bu ülkü, şahsımıza ve hiçbir kişi ya da guruba atfen doğmamıştır. Zaten tarihten gelen bir inanç ve ideali temsil eden Kızılelma İnancını canlı tutmak için kurulmuştur. Bu inanç, kendilerine şükran ve minnet duyduğumuz başta Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından zaman zaman öğüt olarak deklare edilmiş, bazı medya kuruluşları, film yapımcıları, asker personelin ifadeleri ile güncel bir konu, saygı duyulan söylemler ile kamuoyunun yeniden gündemine gelmiştir.

 

Kızılelma ülküsüne inanıp destek veren tüm gönüldaşlarımıza, Devletimizin ilgili kurumlarına, siyasilere, haber kanal, site ve dergilerine buradan şükranlarımızı arz ediyoruz.

 

Yine aynı meyanda, gençlerimizi uyuşturucu belasından korumak ve terörün beslendiği kaynağı kurutmak için faaliyetlerimizi de canı gönülden hiçbir kişisel hesaba girmeden sürdürmekteyiz.

 

İç ve Dış mihrakların öteden beri Milleti, Devleti, Vatanı, Seçilmiş Hükümetlerimizi ve İstiklalimizi hedef alan, ekonomik, siyasi ve güvenliğe dönük müdahaleleri, son yıllarda toplum içinde kaygı, nefret ve husumet tohumlarını canlandırmaya, Milli Birlik ve Beraberliğimizi bozmaya, halkımızın kendi içinde ve halk kesimleri ile Devletimiz arasındaki birlik ve bütünlüğü bozmaya yönelmiştir.

 

Bu sebepledir ki, her Türk evladı gibi bizler de siyasi amaç gütmeksizin, milli hassasiyetlerimiz konusunda toplumda farkındalıklar oluşturmaya, milli değerlerimizi güncel ve diri tutmaya katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerde bulunmaktayız.

 

Anayasamızda en temel değerlerden sayılan Milli Birlik ve Beraberliğe yapılan saldırılara karşı Devlet ve Millet olarak topyekûn bir mücadeleye girdiğimiz; Devletimiz ve Kurumlarımızın da terör ile mücadeleyi en üst düzeyde tuttuğu şu günlerde Milli Hassasiyetlere önem vermekte, Milletten de birlik ve beraberlik şuuru altında mücadeleye katkı sağlaması beklenmektedir.

 

Ülkemizin, Milli Birlik ve Beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu şu günlerde, gündeme dair çalışmalarımız olmakta, değerli kamuoyundan aldığımız teveccühler ile gücümüze güç katılmaktadır.

 

Kızılelma Ocaklarının inanç temellerini oluşturan Türklük, Adalet, Bağımsızlık inanç ve ülkülerini, Türklüğün tarihinden gelen Devlete, Allah’a, Kur’an ve Peygambere sadakati, Türk Devletlerinin geçmişten bu güne değerlerini temsil eden tüm amblemleri ve kurumları, Kızılelma Ocakları için kutsal olduğu bilinmelidir.

 

Bir gün nesillerimize bırakacağımız değerlere sahip çıkmaya, inanç ve değerlerimizi diri tutmaya gayret ediyoruz. Ancak kutsal değerlerimizi kasten olmasa da sehven kişisel hatalarımız ile ziyana uğrattığımız da olmuştur. Şayet ülkümüze zarar verecek hatalarımız olmuş ise Ecdattan bu ülküye inananlardan ve gelecek nesillerimizden özür diliyoruz. Lütfen kişisel husumet ile hareket ederek kişisel hatalarımızı idealler ile yan yana anmayınız. Bizi yıpratmak ister iken, ülkü ve inançlarımıza zarar vermeyiniz. Güneşin doğduğu ve battığı her yere Türk Adaletini götürme idesini temsil eden Kızılelma Ülküsünü bir inanç olarak gören tüm…

 

Kızılelma Ocakları Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu:

1- Genel Başkanı: Hakan Polat

2- Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı: Murat Keskin

3- Teşkilat Başkanı: Okan Sarıaslan

4- Seçim İşleri Başkanı: Ahmet Pınar

5- Tanıtım ve Medya Başkanı: Yusuf Akyön,

6- Dış İlişkiler Başkanı: İbrahim Durmuş

7- Sosyal Politikalar Başkanı: Hüseyin Çetintaş,

8- Yerel Yönetimler Başkanı: Muharrem Yıldırım

9- Ekonomik İşler Başkanı: Şenol Ünal,

10- Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı: Erkin Sabit

11- Mali ve İdari İşler Başkanı: Rıdvan Bülte,

12- Ar-Ge Başkanı: Recai Yüksel,

13- Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı: Özkan Sertaç,

14- İnsan Hakları Başkanı: Gökhan Vural

15- Genel Sekreteri: Mehmet Ali Ağar

16- Tarımsal Projeler Sorumlusu: Mehmet Kuzucu

17- Eğitim Faaliyetleri Sorumlusu: Feyzullah Yavuz’

18- Ege Bölge Başkanı: Erhan Karayel,

19- Avrupa Sorumlusu: Fatih Keskin,

20- Kadın Kolları Genel Başkanı: Ayten Çetin,

21- Ortadoğu Bölge Sorumlusu: Mustafa Bayrakçı,

22- Türk Devletleri Sorumlusu: Fatih Akgün,

23- TBMM Sorumlusu: Mehmet Açıkgöz,

24- Doğu ve Güneydoğu Sorumlusu: Mesut Öztürk,

25- Ekonomi Kurulu Başkanı: Gökhan Vural,

26- Uyuşturucu ve Madde Bağımlıları ile Mücadele Sorumlusu: Mustafa Kemal Bıyıksız,

27- İstişare Kurulu Başkanı: Halil Şıvgın

28- Bayır Bucak Türkmen Cephesi Sorumlusu: Nebil Topalca:

29- Sağlık ve Termal Turizm Sorumlusu: Orhan İsmigüzel,

30- Kızılelma Genel Koordinatörü: Nusret Boyacı,

31- Hükümet İlişkileri Sorumlusu: Mehmet Gürpınar

32- Yönetim Kurulu Üyesi: Deniz Özdemir

33- Yönetim Kurulu Üyesi: Mülkü Aşırt,

34- Yönetim Kurulu Üyesi: Ertuğrul Turan,

35- Yönetim Kurulu Üyesi: Murat Erdinç,

36- Yönetim Kurulu Üyesi: Yusuf Uygur,

37- Yönetim Kurulu Üyesi: Yasin Cırcır,

38- Yönetim Kurulu Üyesi: Tuncer Koca

39- Yönetim Kurulu Üyesi: Vedat Gürpınar

40- Edirne Temsilcisi: Sami Gültekin