“Makaza – Nymphaea” sınır kapısını 19 Nisan Pazartesi açılacak.

“Makaza – Nymphaea” sınır kapısını 19 Nisan Pazartesi açılacak.

  • Yunanistan’ın 32 ülkeye zorunlu karantina sürecinin kaldırılmasının ardından “Makaza – Nymphaea” sınır kapısını 19 Nisan Pazartesi tekrar yolculara açılacak.

Tek şoförle uluslararası mal taşımacılığı yapan 3,5 tona kadar kamyonlar için Makaza’dan geçişe izin verilecektir. Yunanistan’a girmeden en geç 24 saat önce bir QR kodu bulundurmak zorunludur. Bulgaristan’a giriş 07:00 ila 23:00 saatleri arasındadır.

Yunanistan Turizm Bakanı Athanasios Zonis; “Promahon ve Nymphaea kara sınırlarının 19 Nisan Pazartesi günü pilot olarak açılmasının beklendiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Avrupa Birliği ülkelerinde ikamet edenler için karantina olmaksızın iki doz aşısını olmuş veya negatif test edilmiş kişiler için geçerli olduğunu ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Sırbistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail’den gelen gezginler için de geçerli olduğunu hatırlattı. 10 yaş ve altındaki çocuklar için test zorunluluğu yoktur.”

Atina Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamada, bunların ülkemizin yurt dışından gelen misafirlere açılması planlanan ilk adımlar olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: