MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu: “2 Recep arasında ki fark, Biri Türk Milliyetçisi diğeri anti milliyetçi”

MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu: “2 Recep arasında ki fark, Biri Türk Milliyetçisi diğeri anti milliyetçi”

 

  • Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, astığı afişlerde Edirne yerine Adrianopolis yazdıran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ağır sözlerle eleş..

MHP EDİRNE İL BAŞKANI SÜLEYMAN FERHATOĞLU:  “BU BAŞKAN EDİRNE’YE YAKIŞMIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, astığı afişlerde Edirne yerine Adrianopolis yazdıran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ağır sözlerle eleştirdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı kınadığını belirten MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu “Ben bu belediye başkanını içime sindiremiyorum. Bu belediye başkanı Edirne’ye yakışmıyor. Edirne’nin sorunların çözümünde de etkisiz kalıyor” diyerek sitemde bulundu.

“GERÇEK ATATÜRKÇÜ BÖYLE PANKART ASMAZ, EDİRNE EDİRNE’DİR!

Kendisini Atatürkçü olarak tanımlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın astırdığı afişleri doğru bulmadıklarını kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu “Bizler bu afişleri doğru bulmuyoruz. Bu yapılan ilkelerimize, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine yakışmıyor. Hepimizin bildiği gibi Edirne’nin ismi Edirne’dir. İstanbul, İstanbul’dur. Bunu bu şekilde söylüyoruz, herkes böyle biliyor. Tasrif etmiyoruz kendisini, daha önce söylediğim gibi bir de kendisinin tasrif etmediğimiz yönü var. Atatürkçüyüm diyor. Gerçek bir Atatürkçü bu şekilde pankart asmaz, Edirne ismi Edirne’dir. Bizde şaşırdık, şok olduk” dedi.

“YUNANCA BİLMİYORUZ DİYE YUTTURDULAR BİZE

Başkan Gürkan’ın Adrianopolis kelimesini kullanarak Yunanistan’da reklam arayışları içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Ferhatoğlu “Yunanca pankartları görüyorduk ama Yunanca bilmediğimiz için yanından geçiyorduk. Bütün Edirne’yi donatmıştı bu pankartlarla kendisi. Onu da niye yaptığını bilmiyoruz. Yılbaşına bu kadar emek, bu kadar masraf. Belediyenin bir sürü sorunları varken, bunlar niye? Herhalde seçim yaklaşırken kendisine göre bir takım reklam arayışları peşinde” dedi.

“BU BELEDİYE BAŞKANI EDİRNE’YE YAKIŞMIYOR, İÇİME SİNDİREMİYORUM”

Edirne Belediye Başkanı’nın Edirne’de güven vermediğine değinerek mevcut başkanın ileriki seçimlerde olmaması gerektiğini vurgulayan Ferhatoğlu “Ben bu belediye başkanını içime sindiremiyorum. Bu belediye başkanı Edirne’ye yakışmıyor. Edirne’nin sorunların çözümünde de etkisiz kalıyor. Bu olay gibi de ben Bulgaristan’a akrabaya ziyarete gittiğimde Bulgaristan gümrüğünde bize nereye gideceğimizi sordular. Sevli’ye gideceğiz dedik, onlarda “hayır Sevlievo orası. Biz Edirne’ye Odrin diyormuyuz?”dedi.

Bu dünyanın her yerinde ismi vardır. Bu yakışıksız bir uygulama CHP zihniyetinin her zaman yaptığı şey. CHP Güneydoğu’da farklı siyaset yapar, Edirne’de farklı siyaset yapar. Biz bunu tasrif etmiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Edirne Belediye Başkanı olarak bizim adayımızın ismi de Recep. İki Recep arasında ki fark birisinin Türk Milliyetçisi diğerinin anti milliyetçi olması” dedi.

“YUNANİSTAN’IN ELİNDEN KEPÇEYİ HALA KURTARAMADILAR

İnşallah Edirne halkımız da, ülke insanımızda bunu değerlendirecektir. Çünkü il dışından çok arkadaşımda büyük tepkiler geldi “nasıl bir belediye başkanınız var?” diye. Böyle belediye başkanı mı olur gibi tepkiler geldi. Hala belediyenin kepçesi Yunanistan’ın elinde o kepçeyi hala kurtaramadılar, kendisinin ne yapmaya çalıştığını anlamış değiliz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: