MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: “Süleoğlu’nun kalkınması için işsizliği azaltacağız”

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: “Süleoğlu’nun kalkınması için işsizliği azaltacağız”

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: “Süleoğlu’nun kalkınması için işsizliği azaltacağız”

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: “Süleoğlu’nun kalkınması için işsizliği azaltacağız”
  • Kendinizi tanıtır mısınız?

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: 2 Mayıs 1958 Süleoğlu (o tarihlerde eski adıyla, yeni ismi ile Süloğlu) doğumluyum. Öğrenim ve Askerlik sürelerim dışında hayatım Süloğlu’nda geçti. Süloğlu benim için adeta bir sevda demek… Süloğlu için her türlü mücadeleye veriyorum ve vermeye devam ediyorum. Geçmişte esnaflık yaptım, 1983 yılında aktif siyasete girdim; o günden bugüne kadar da aktif siyasetin hep içerisindeydim. 31 Martta gerçekleşecek yerel seçimlerde de Süloğlu Belediye Başkan Adayı olarak mücadele vereceğim. Ak Parti Süloğlu’nda adayını geri çekerek, Cumhur İttifakı ortak adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisinin gösterdiği adayıyım.

  • Belediye başkanı adayı olarak, Süloğlu’nda gördüğünüz eksikler nelerdir? Projeleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: Elbette çok fazla eksik var. Geçen dönem Süloğlu’nun altyapısı tamamlanmıştı, şu anda da Hükümetin yatırım projeleri sayesinde doğalgaz sorununu bitirilmiştir. Bundan sonra Süloğlu’nun bütün sokak ve meydanlarını yenileyeceğiz. 31 Mart’ta seçmenimizin taktiri ile Süloğlu Belediyesi yönetimine gelince birinci önceliğimiz budur. Çevre düzenlemesini sağlıklı bir biçimde gerçekleştireceğiz. İkinci plan ise istihdam… İstihdam konusuna çok büyük önem veriyoruz. Süloğlu’nda ciddi bir işsizlik problemi var. 1994 -1995 yıllarında görevdeyken Süloğlu’na organize sanayinin gelmesini mücadelemizle sağlamış durumdayız. Seçimi kazandıktan sonra, partimizin bize vereceği destek ile organize sanayiyi daha nitelikli bir konuma getirmeye çalışacağız. Bunu hayata geçirerek, işsizlik sorununu çözmeye çalışacağız. Bunun haricinde, Belediye projelerimizden biri de Süloğlu’nda yaşayan yaklaşık 30-40 gencimize iş imkânı yaratmak olacak. Çok büyük yatırımların peşinde koşmak belki hayal olur ama ufak çaplı yatırımlar ile işsizlik sorununu çözmeye gayret edeceğiz.

İstihdam konusunda üzerinde durduğumuz bir diğer çalışmayı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Organize hayvancılık bölgesi kurmak istiyoruz. Bu Süloğlu için hayati bir proje. Asgari 80-100 aileye, 50 başlık, 100 başlık imkânlar vererek bir kooperatif önderliğinde ya da belediyenin koordinatörlüğünde bir çalışma alanı yaratmak. Kooperatifin kendi bünyesinde üretim yapabileceği; et, süt üretimi yapılacak tesisler kurarak bir kopleks oluşturmak hedefindeyiz. Süloğlu’nda açacağımız mevcut imar alanlarımızdan 400 dönümlük bir araziyi de bu iş için ayıracağız. Bu projeyi hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu proje hayata geçerse Süloğlu ciddi şekilde kalkınır. Tabi bu noktada hükümetin de desteğine ihtiyacımız var.

Bildiğiniz üzere sınır kapısının nimetlerinden de yeteri kadar faydalanamıyoruz. An itibariyle hayata geçmesi için çalışmalar yapılan yol projesi ile bunun değişeceğini düşünüyorum. Havsa çıkış gişesinden geçen yolun genişletilerek, Süloğlu doğusu ve kuzeyinden, organize sanayi bölgesine, oradan da Hamzabeyli bölgesine bağlanması düşünülüyor. Bu yolun sınır dışındaki devamı da Bulgaristan üzerinden Rusçuk bölgesine kadar gidiyor. Bu yolun sağlıklı bir biçimde tamamlanması ile Süloğlu sınır kapısından da yeteri kadar istifade edecektir. Yeter ki söz konusu yolun güzergahı değiştirilmesin.

  • Turizmle alakalı projeleriniz var mı? 

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: Süloğlu’nda bulunan baraj sahası için güzel bir proje üzerinde çalışma yapıyoruz. O projemizde de DSİ’ye ait yaklaşık 18 bin metre kare bir park alanı var. Hali hazırda halkımız tarafından park alanı olarak kullanılıyor. Şu an parkın durumu gerçekten çok kötü. Oraya da bir büyük tesis yapmak istiyoruz. İçerisinde düğün salonu, kafe, restoran, yeşil alanlar ve park olan büyük bir tesis…

  • Türk Milliyetçiliği dendiğinde aklınıza ne geliyor, bu kavram hakkında ne düşünüyorsunuz?

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: Ailem Bulgaristan Göçmeni. Balkanlardan göç etmiş olan Türkler, vatanın kıymetini çok iyi bilirler. Türk Milliyetçiliği dendiği zaman aklıma evvela devlet geliyor. Türk Devleti, fevkalade büyük önem arz ediyor. Türk Devleti, Balkan Harbinde anavatanını kaybetmesine rağmen kendisini muhafaza etti ve bu topraklarda yeni bir milli devlet kurdu. Meseleyi bu duygular ile değerlendiriyorum. Türk Milliyetçiliği dendiğinde de aklıma bir kültür ve tarih şuuru etrafında toplanmış Türk Milleti geliyor. Türk Milleti derken de ırkçılığı değil, bir kültür ve tarih bilinci birleşimini kast ediyoruz. Bu toprakların esas sahibi olan Türkler, hiçbir zaman ırkçılık yapmamış, farklı etnisititeye mensup insanları ötekileştirmemiştir. Türk Milliyetçiliği devlettir ve ortak tarih şuurunun yoğurduğu halktır.
Bir Türk Milliyetçisi olarak, Süloğlu’nda Türk Milliyetçiliğine yakışır projeler üretmeye çalışacağımızın sözünü de vermek isterim. Süloğlu ve köylerinde birçok köy evi var. Bu köy evlerinde, Orta Asya’dan Anadolu coğrafyasına gelen Türk insanının kültür ve folklorunu canlandırmak, yaşatmak istiyoruz. Türkiye’nin her yerinden gelecek misafirlerimizi köy evlerinde ağırlayıp, Türk kültürünü yaşatmak istiyoruz. Bu hususta gerekli çalışmalar yapılacaktır.

  • Son olarak, Süloğlu’nda yaşayan vatandaşlarımıza neler söylemek istersiniz?

MHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı İsmet Balin: Bütün mücadelemiz Süloğlu halkı için… Milliyetçi Hareket Partisinin kimliği, duruşu ve çizgisi ile insanımıza hizmet götürmeye çalışacağız. Önce gereķçemizi anlatacağız, projelerimizi anlatacağız, vatandaşlarımızın bizlerden istedikleri ile birleştirerek, projelerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. İnsanımız ile kurduğumuz bu gönül köprüsünü devam ettirmek en büyük arzumuz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: