“Miss Turkey 2019 Türkiye güzeli” Bulgaristan, Kırcaali’li Göçmeni ailenin kızı Simay Rasimoğlu

“Miss Turkey 2019 Türkiye güzeli” Bulgaristan, Kırcaali’li Göçmeni ailenin kızı Simay Rasimoğlu

Miss Turkey 2019 birincisi Simay Rasimoğlu oldu.. Türkiye güzelinin seçildiği yarışmaya yoğun ilgi vardı. 20 finalist arasından bir olan Simay Rasimoğlu Miss World’e gidecek.

Miss Turkey 2019’un büyük finali Grand Pera Emek Sahnesi’nde yapıldı. 20 aday, Türkiye’nin en güzel kızı seçilebilmek için podyuma çıktı. Yarışmanın birinciliğini 22 yaşındaki Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon Bölümü Mezunu Simay Rasimoğlu kazandı. Güzeller arasından 23 yaşındaki Bilgi Nur Aydoğmuş ikinci seçilirken, 20 yaşındaki Büşra Turan üçüncü oldu. Yarışmayı birinci olarak tamamlayan Simay Rasimoğlu, “Çok mutluyum. Çok gururluyum. Ülkemi dünyada temsil edeceğim için onurluyum” şeklinde konuştu.

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel isim Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Bölümü’nden mezun oldu. Boyu 1.88 cm, kilosu ise 57.

2019 yılında isminden söz ettirmeyi başaran Simay Rasimoğlu Miss Turkey 2019 yarışmasında Türkiye güzeli seçilmeyi başarmıştır. Yarışmada ayrıca uzun boyu ile dikkatleri üzerine çeken Rasimoğlu 2019 Miss Turkey finalistlerinden en uzun güzel olarak kayıtlara geçen isim oldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: