Oğuzhan Acar: “Tente seçiminde bazı kriterlere dikkat edin.”

Oğuzhan Acar: “Tente seçiminde bazı kriterlere dikkat edin.”

Oğuzhan Acar: Sıcak havaların yaklaşmasıyla beraber güneş teras, balkon ve bahçelerde de etkisini göstermeye başlıyor. Güzel havaların keyfini çıkarırken tıpkı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korunmak için tente iyi bir tercih olabilir.

Balkon, teras ya da bahçenize tente yerleştirecekseniz, mekânın gün ışığından ne kadar yararlanmasını istediğinize karar verin. Günün ayrıcalıklı saatlerinde, gün ışığı şiddetinin ve yönünün farklı olduğunu unutmayın.

Sanaatın inceliklerini bana öğreten ustam Fikret Üstev sık sık iş yerime gelerek desteğini esirgemediği için kendisine minnettarım.

Kasetli Tente

Kasetli tente, kış aylarında tenteyi kötü hava koşullarına karşı korur. Bu tenteler hariç cepheye monte ediliyor. Az yer kapladığı için, estetik bir görünüm sağlıyor.

Pergole

Hem yaz, hem de kış mevsimi için uygundur. Bu tenteler genellikle katlamalı şekilde açılıp kapanırlar. Raylı sistemli tentelerin kış aylarında etrafı sürgülü cam veya kristal mika ile kapatılabilir.

Standart Tente

Tenteler içinde en ekonomik olanıdır. Tavana ya da duvara monte edilmesi gerekir. Tek yöne açılabilir. Standart tentelere isteğe göre, güneş sensörü ya da uzaktan kumanda eklenebilir.

Şemsiyeler

Bu şemsiyelerin en büyük avantajı taşınabilir olmasıdır. Çoğunlukla ahşap gövdeli ya da alüminyum olarak tasarlanır. Gölgeden yahut başlığından yolunu ayarlayabilirsiniz. Böylece günün her saati güneşten korunabilirsiniz.

Tente Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Tente seçiminde en önemli unsurlardan biri tentenin hareketini sağlayan pistonlar. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir.
Sensörlü tenteler yağmurdan, güneşten ve rüzgardan görmez.
Güneşi tam karşıdan piyasa mekanlarda tentenin ön tarafına yer alan güneşlikleri kullanmalısınız.
Tente için en iyi kumaş; hava şartlarından etkilenmeyen, su geçirmeyen ve solmayan kumaşlardır.
Tente de paslanmaz çelikten hazırlanmış olmalıdır.

Tentenizi Yenileyin

Kullandığınız tenteniz size sıradan ya da eskimiş görünüyorsa onu renklendirerek yenileyebilirsiniz. Tentenize yetecek kadar keten perdelik kumaş alın. Alacağınız kumaşı renkli ya da ayrıcalıklı desenlerde seçerek daha enteresan bir görünüm elde edebilirsiniz. Aldığınız kumaşı tentenizin boyutlarından biraz daha uzun olacak şekilde olması yeterlidir.

Kesilen kumaşı, kumaşın fazla olan kısımları aşağıya doğru sarkacak şekilde, tentenizin üzerine gererek yerleştirin. Kumaşınızı iğne iplik yardımıyla, tentenizin üzerine dikerek sabitleyin. Tente üzerine sabitlenen kumaşın sarkan kısımlarını, bir makas yardımıyla, geometrik şekiller vererek kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: