Özalp Aktaç: “Öğretmen vicdanı ile çocuklara dokunmalı ve çocuklara her anlamda katkı sağlamalı. “

Özalp Aktaç: “Öğretmen vicdanı ile çocuklara dokunmalı ve çocuklara her anlamda katkı sağlamalı. “

  • Kendinizi tanıtır mısınız?

Özalp Aktaç: 25 yıl devletime hizmet ettikten sonra emekli oldum. Son görev yerim Süloğlu İlk Okulu idi. Sonrasında, Edirne’deki eğitim politikasını değiştirmek için kolları sıvadık ve Özel Edirne Koleji’ni açtık. Burası eski Beykent Koleji. Tabi ki 22 yıllık bir Beykent Koleji birikiminin üzerine yeniden bir sistem inşa etmeye çalışıyoruz.

  • Özel Edirne Kolejini kısaca tanıtmanızı rica ediyoruz.

Özalp Aktaç: Okulumuzda, teknolojiye uygun olarak değişimlerimizi yapmaya çalışıyoruz ve okulumuzu modern hale getirmeye çalışıyoruz. Diyebilirim ki Beykent Kolejine dokunmadığımız nokta kalmadı. Konferans salonunu yeniledik, bilişim teknoloji sınıfını yeniledik, kantinimiz kafe şeklinde yapıldı vs. Öğrenciden başarı bekliyorsak bunları yapmak zorundaydık. Özellikle bilişim teknolojilerine çok ciddi önem veriyoruz ve burada son teknoloji eğitim vermek istiyoruz. Çocuklarımız her türlü eğitimi son sistemde ve teknolojide alacak.

Sınıflarımız 15’er kişilik olacak ve kalabalık olmayacak. Her öğrencimizin öğretmenine her zaman ulaşmasını sağlayacağız. Laboratuarlarımız da derslerde devamlı kullanılacak. Müzik sınıfımızı üç alanda açtık. Keman, piyano, gitar derslerimiz verilirken aynı zamanda orkestra sınıfı yaptık. Okulumuzun mutlaka bir orkestra sınıfı olacak. Bununla birlikte öğrencilerimize sportif faaliyetler de yaptıracağız. Görsel sanatlarda da mükemmel bir sanat odası yaptık. Tüm katlarımız rengârenk, resim öğretmenimiz okul duvarlarda çok güzel çalışmalar yaptı. Yüzme havuzumuzu da yeniledik. Amacımız, her alanda; sporda, sanatta, kültürel alanda ve akademik olarak öğrencilerimizi en üst noktalara taşımak.

Her öğretmenime şunu söylüyorum; öğrencilerime dokunacaksanız, kalbine girecekseniz benimle çalışın. Öğretmen vicdanı ile çocuklara dokunmalı ve çocuklara her anlamda katkı sağlamalı.

İngilizce konusunda da iddialıyız. Özel İngilizce bölümümüz var. Okulumuzun İngilizce kısmında çocuklar pratik olarak nasıl bilet alacağını, nasıl alışveriş yapacağını, nasıl iletişim kuracağını öğrenecek. Tam bir yabancı diller sokağı oluşturduk. Anaokulundan itibaren İngilizce derslerimizi vereceğiz. Bununla birlikte Almanca derslerimiz de olacak. Ayrıca cumartesi günleri isteyen öğrencilerimize İtalyanca ve Rusça dersleri vereceğiz. Ayrıca cumartesi günü yapacağımız kurslar da yüzme dersi ve çeşitli sportif faaliyetler de olacak.

Öğrencilerimize ev ödevi vermeyeceğiz, derslerden sonra etkinlik saatlerimiz olacak ve çocuklarımız etkinlik saatlerinde işledikleri konularla ilgili sorularını çözecek. Okuldan eve gidecek. Evlerinde ki tek etkinliği kitap okumak olacak.

En büyük amacımız daha fazla sosyal ve kültürel aktivite olacak. Örneğin, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde çocuklarımızı hayvan barınaklarına götüreceğiz. Ayrıca çocuklarımız barınak yapacak hayvanlar için ve Edirne’nin çeşitli yerlerine koyacağız. Ayrıca milli bayramlarımız da çok renkli geçecek. 2 yıldır pandemi nedeniyle yapamadığımız 29 Ekimleri, 23 Nisanları, 19 Mayısları çok renkli kutlayacağız. Çocuklarımız iyi ki Edirne Kolejinde okuyorum diyecek. Ayrıca daha evvel geleneksel olarak kutlanan 30 Ağustos yürüyüşlerini de düzenleyeceğiz.

31 Ağustos’ta çocuklarımızı ilk kez okulumuza davet ettik. 400’ü geçkin öğrencimiz var.  Şimdiden güzel bir ekip ve aile ruhu yarattık ve bununla gurur duyuyoruz. Telafi eğitimleri ile başlatacağımız eğitimler de pandemi döneminde eksik kalan konuları çocuklarımıza aktaracak daha sonra da üstüne ilave ede ede devam edeceğiz.

Süloğlu’da ilkokul’da görev yaptığım dönemde devamsızlık benim için çok önemliydi. Süloğlu’da her kesimden insana dokunduk, hitap ettik ve her çocuğumuzun okula gelmesini sağladık. Burada da aynı disiplin içinde olacağız ve devamsızlık en önemli prensiplerimizden birisi olacak. Allah korusun bir hastalık olmadığı sürece öğrencilerimizin okullarına muntazaman devam etmesini istiyoruz.

Ödemelerde de velilerimize kolaylık sağladığımızı ifade etmek isterim. Ücretleri on takside bölüyoruz ve taksitleri Eylül ayında ödemeye başlıyorsunuz. Yani biz ödemelerde de velilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: