SAADET PARTİSİ ESNAF VE SANATKÂRIN YANINDADIR

SAADET PARTİSİ ESNAF VE SANATKÂRIN YANINDADIR

  • Saadet Partisi heyeti, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kemal Cingöz’ü makamında ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Saadet Partisi Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Recep İriş, “Saadet Partisi olarak bu süreçte Esnaf ve Sanatkârlarımızın sıkıntılarını yakından hissediyor ve takip ediyoruz. Bu sebeple Oda Başkanımız Sayın Kemal Cingöz Bey’i heyetimizle makamında ziyaret ettik. Fikir alışverişinde bulunduk. Bu sürecin en az zararla nasıl atlatılabileceği konusunda görüşlerimizi ilettik” şeklinde konuştu.

“Temennimiz salgın süreci bahar aylarıyla birlikte atlatılır Esnaf ve Sanatkârlarımız normal çalışma hayatına dönmüş olurlar” temennisinde bulunan İriş, “Ancak Esnaf ve Sanatkârlarımıza kalıcı hasar, şehir ve kasabalarımızın mahalle aralarına kadar giren ve yurt genelinde binlerce şubeleri bulunan zincir marketlerden gelmektedir. Bu zincir marketler hemen hemen bütün esnaflarımızın ekmeğine göz dikmiş durumdalar. Bakkaliye, et ve gıda ürünlerinin yanı sıra nalbur iye, zücaciye, kırtasiye, tekstil, ayakkabı, elektronik… gibi bütün esnaf kesimlerinin mağduriyetine sebep olmaktadırlar” dedi.

Sattıkları ürünlerin önemli bir kısmını Çin gibi ülkelerden ithal ederek getirmeleri sebebiyle büyük bir döviz kaybına sebep olduklarına vurgu yapan Recep İriş, “ayrıca üretim yapan sanatkârlarımızın da gelişmesine mâni olunmaktadır. Bu durumun yetkililer tarafından yeniden gözden geçirilmesini bekliyoruz. Yoksa yerel esnaf, sanatkâr ve üreticilerimizin bu şartlar altında ayakta kalabilmeleri mümkün görülmemektedir. Esnaf ve Sanatkârlarımıza sahip çıkmanın Vatan – Millet borcu olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: