Safir Koleji Online Derslere Başladı..

Safir Koleji Online Derslere Başladı..

  • Dünyayı kasıp kavuran Korona virüsü vakalarının Türkiye’de de görülmesi sonrası okulları tatil edilirken, öğrencilerinin eğitim-öğretim süreçlerinin aksamaması için Özel Edirne Safir Koleji’nde bugünden itibaren uzaktan öğrenim yöntemiyle eğitime başlandı.

Safir Koleji’nde dersler teknolojinin sağladığı imkânlarla kesintiye uğramadan devam ediyor. Özellikle LGS’ye hazırlık dönemindeki öğrencileri ve velilerini daha fazla tedirgin eden bu süreçte, Safir Koleji öğrencileri için dijital platformlarla, online dersler ve online deneme sınavları uygulanacak. Ayrıca dijital ortamda ödevlendirmeler yapılacak ve velilerin ödevlerin kontrolleri de sağlanacaktır. Kurum psikolojik danışmanının da desteğiyle motivasyon kaybına uğramadan, hazırlık sürecine devam etmeleri sağlanacaktır.

Safir Koleji Müdürü Bahattin EREL “Eğitim ve öğretim kesintiye uğratılamayacak kadar önemlidir. Bu nedenle, Bakanlığımızın aldığı karar sonrasında ilk 48 saat içinde çalışmalara başladık ve ilk dersimizi 16.03.2020 Pazartesi günü itibariyle başarılı bir şekilde uyguladık. Tatil süresince tüm kademe öğrencileri online eğitimle eğitim öğretim süreçlerine kesintisiz devam edeceklerdir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: