Tarihi Ciğerci Bahri Bey koronavirüs tedbirlerini artırıldı

Tarihi Ciğerci Bahri Bey koronavirüs tedbirlerini artırıldı

Tarihi Ciğerci Bahri Bey koronavirüs tedbirlerini artırıldı

Tarihi Ciğerci Bahri Bey koronavirüs tedbirlerini artırıldı
  • Edirne’de faaliyet gösteren Tarihi Ciğerci Bahri Bey yeni tip koronavirüse karşı önlemlerini artırıldı. Garsonlar, maske ve eldiven kullanarak müşterilere yemek servisi yapıyor. Kan bağı olmayanları aynı masaya oturtmuyor.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında önlemlerini hat safhaya çıkarıldı. Kan bağı olmayanları aynı masaya oturtmuyor.

Tekirdağ’dan gelen kız kardeşi Birsen’i İşcan ailesi ile birlikte Tarihi Ciğerci Bahri Bey’de misafir eden Edirne Tarih Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Sami Gültekin: “Edirne’nin gönüllü turizm elçisi Bahri Bey’i koronavirüs ile mücadelede de yaptığı özverili çalışmalardan ötürü taktir ve tebrik ediyorum.” dedi.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey, koronavirüse karşı önlem alınıyor. İş yeri sürekli dezenfekte edilirken, bulaşıklar yüksek derecede suda bulaşık makinesinde yıkanıyor. Aşçılar yemek yaparken, garsonlar müşterilere hizmet ederken eldiven ve maske kullanıyor.

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Bilim Kurulu’nca restoranlara yönelik yeni tedbir kararları uyarınca masalar arası mesafelerin korunması için, masalar arasındaki mesafenin en az bir metre olduğu dikkat çekiyor.

Bahri bey, sektörde 43 yıldır çalıştığını söyledi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında önce hijyen önlemleri aldıklarını ifade ederken, lokantasında paspas hijyenine, el ve masa dezenfektelerine dikkat edildiğini belirtti.

Bahri Bey, “Garsonlarımızda eldiven takma zorunluğu var. Müşterilere servisleri eldivenle yapan garsonlarımız, dışarı çıktıkları zaman maske takıyorlar. Aşçılarımız ise mutlaka maske ve eldiven kullanarak pişirme veya hazırlama işlemlerini yapıyorlar. Bulaşıkları da önce sirkeli suyla, daha sonra bulaşık makinesinde de 2 kere yıkanıyor. Sebzelerimizi ise önce havuzlara atıp sirkeli suyla yıkıyoruz. 3 havuzdan geçerek temiz hale geliyor. Alınan kararın ardından masalar arasında 1-1,5 metre arasını koruyoruz.” diye konuştu.

Bahri Bey, koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler artırıldığını, ancak müşterilerde yüzde 30 azalma olduğuna dikkati çekti.

“Eldivenleri sık sık değiştiriyoruz. Dezenfekteye dikkat etmeliyiz. Allah Türkiyemiz’e kolaylık versin, inşallah bu virüsten kurtulacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: