Tarihi Ciğerci Bahri Bey’den Komşuya Bulgarca ve Yunanca takvim jesti

Tarihi Ciğerci Bahri Bey’den Komşuya Bulgarca ve Yunanca takvim jesti

  • Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar komşulara Bulgarca ve Yunanca yılbaşı takvimi hediyesi

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, üzerinde Edirne tava ciğerinin resmi olan Bulgarca ve Yunanca takvimleri yeni yıl hediyesi olarak veriyor.

Dinar, Edirne’nin sınır kenti olduğunu belirterek, “Türkiye’de en çok turist çeken kentiz ve gelen müşterilerimizin çoğu Balkan ülkelerinden geliyor. Balkan ülkelerinden de ağırlıklı olarak Bulgar ve Yunan turistler geliyor. Hem alış veriş yaparak Edirne ekonomisine de ciddi katkı sağlıyorlar. Yunan ve Bulgar misafirlerimize, jest yaparak 2020 yılında onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmek istedik. Bu arada Edirne ve tava ciğerinin de tanıtımı olsun diye düşündük. İlk etapta iki bin adet bastırdık ve elimizde 200 tane kaldı. Yılbaşına daha çok var sanıyorum yetmeyecek. İkinci parti olarak yine bastıracağız. Takvimde Beyazıt Sansı hocamızın 9/8’lik tava ciğer türküsü de yer alıyor.” dedi.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey Edirne’ye gelen Balkan Ülkeleri vatandaşlarından özellikle Bulgar ve Yunanlıların sempatisini kazanarak ilgi olması ile tanınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: