Türk ve Bulgar Bakanlar Mehmet Ersoy ile Mariyana Nikolova: “Komşularla sınırları kapatmamak için çalışıyoruz”

Türk ve Bulgar Bakanlar Mehmet Ersoy ile Mariyana Nikolova: “Komşularla sınırları kapatmamak için çalışıyoruz”

  • Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariyana Nikolova komşu ülkelerle sınırları kapatmamak için çalıştıklarını söyledi.

Bakan Mariyana Nikolova, komşu ülkelerden meslektaşları ile sınırları kapatmama ve en son çare olarak negatif PCR testi sunma fırsatları aramak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Bulgaristan Ulusal Radyosu’na konuşan Bakan Nikolova, turizm sektörünün de isteği bu yönde olduğunu vurguladı.

Mariyana Nikolova, bu konuda meslektaşı Türkiye Turizm Bakanı Mehmed Ersoy, Yunanistan, Romanya ve Sırbistan’ın Büyükelçileri ile çalışma toplantıları yapıldığını hatırlattı. Kuzey Makedonya Büyükelçisi ile de görüşme gerçekleştirilecek.

Kış turizminde yüzde 70 düşüş beklendiğini kaydeden Bakan Nikolova, ‘Turizm sektörü koronavirüs krizinden en çok etkilenen sektör olmaya devam ediyor. Başarılı bir kış turizm sezonundan bahsedemeyeceğiz’ dedi.

Yine de kış turizm sezonu için çalışmaya devam ettiklerini kaydeden turizm bakanı, ‘İyi bir sezondan söz edemeyiz; ama yine de önümüzdeki soğuk kış aylarında tatil merkezlerine seyahatlerin gerçekleştirilmesini bekliyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: