ZHL Tekstil Eleman başvurusuna yoğun talep

ZHL Tekstil Eleman başvurusuna yoğun talep

  • Edirne’nin İskender Köy girişinde kurban bayramına kadar açmayı hedeflenen tekstil fabrikasının kuruluş çalışmalarını sürdüren ZHL Tekstil Genel Müdürü Mehmet Eroğlu, işçi temininde kendilerine destek olarak kapılarını açan MÇD Edirne İl Başkanlığına teşekkür etti.

Eroğlu, kalifiye personel temininin her zaman, her yerde sorun olduğuna dikkat çekerken özellikle Edirne’de son yıllarda tekstil sektörünün ivme kazandığını dolayısı ile personel ihtiyacının arttığını belirtti. Edirne’nin Avrupa’ya yakın olması ve ulaşımın kolaylığı sanayicinin tercih sebebi olduğunu söyledi.

 “MİLLİYETÇİ ÇALIŞMA DERNEĞİ EDİRNE İL BAŞKANLIĞINA TEŞEKKÜR”

Fabrikalarına işçi ve personel bulma konusunda Milliyetçi Çalışma Derneği Edirne İl Başkanlığından aldıkları destekten dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Mehmet Eroğlu, “İrtibata geçtiğimiz il başkanlığı yetkilileri fabrika binamızın il dışında olduğunu, yeterli ulaşım şartları sağlanmadığı için iş başvuru sürecinde Edirne şehir merkezinde bulunan kendi il başkanlıkları binasını her hangi bir ücret ödemeden kullanabileceklerini söyleyip bizlere kapılarını açtılar. Biz de başvuruların kabulü için iki personel görevlendirdik. Başvuru sayısı 2 günde 450 kişiye ulaştı. Daha önce de Edirne’de iki fabrika kurmuştum. Edirne insanın çalışkan ve özverili olduğunu biliyorum. Amacımız Edirne’deki insanlara istihdam sağlamak. İşletmemizin çalışmaya devem edebilmesi için asli unsur insandır. ZHL Tekstil olarak otomasyondan çok insana değer veriyoruz. Fabrikamızda çalışacak insanlar kendilerine sağladığımız sosyal imkânlar ve verimlilikleri karşılığında aldıkları ücretle bir bütündür. Benim fabrikacılık anlayışım kanunların çalışanlara tanıdığı bütün hak ve kriterlerin yerine getirilmesi yönündedir. Çünkü çalışan bireyden ancak o zaman gerekli randıman alınabilir.

Fabrikalarda otomasyon sistemleri çok gelişti belki ama onu yönlendiren de insanlardır. Acemi ya da yetişmiş hiç fark etmez, genç nüfusu istihdam etmek, deneyimsiz olanları yetiştirmek ve onları bir iş sahibi yapmak, Edirne için katma değer sağlamak istiyoruz. Şu ana kadar fabrikamıza çalışmak için müracaat edenler daha çok işi bilen elemanlar; ancak biz genç ve tecrübesiz nüfustan da yararlanmak istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı, Edirne Halk Eğitim ile İşkur (Edirne Çalışma ve İş Kurumu) İl Müdürlüğü ile görüşüp, deneyimsiz elemanları yetiştirmek amaçlı kurslar açmak istiyoruz.

ZHL Tekstil Genel Müdürü Mehmet Eroğlu: “Edirne’de iş yok veya işçi yok gibi kavramları kesinlikle kabul etmiyorum”

Ayrıca yakın zamanda fabrikamız önünde ve Edirne merkezinde açacağımız fabrika satış mağazamızda ihracat fazlası ürünlerimizi halkla tanıtıp, satacağız. Burada Avrupa kalitesinde ürettiğimiz malları satacağımızı özellikle belirtmek isterim. Şu anda kullandığımız fabrika binasında çalıştırabileceğimiz insan sayısı 400 civarında. Çünkü binanın alanı gerekli sosyal kriterleri yerine getirince bu kadar kişiyi istihdam edebiliyor. Önümüzde ki zaman içinde kapasitemizi ve çalışan sayımızı arttırmak gibi düşüncelerimiz de var.

Edirne’de iş yok veya işçi yok gibi kavramları kesinlikle kabul etmiyorum. Çalışmak isteyen insanda var, iş sahaları da var, eleman yetiştirme ve istihdam edilme imkanları da var. Üretilen mala da dünya piyasasında pazar bulmak çok kolay. Yeter ki yetişmiş elemanla kaliteli iş üretin. Her iki potansiyel de Edirne’de var.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: