CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın: ‘Seçim rekor oyla çantada keklik’

0

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın
  • CHP EdirneBelediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, Edirne’de seçimi rekor oyla alacağını söyledi. Akın, “Biz seçimi alacağız ama rekor oy bekliyoruz. Bunun için de herkese dokunmaya çalışıyoruz. Bu şehri birlikte yönetmek istediğimi her seferinde ifade ediyorum. Bu anlamda bütün STK’larla, meslek örgütleriyle hep birlikte hareket ediyoruz, istişare halindeyiz.” dedi.

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, yaptığı açıklamada, seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştüğünü, yakında Edirne’ye geleceğini söyleyen Akın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Edirne’ye her konuda destek sözü verdiğini dile getirdi.

“Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan bizler değişimin yerelden başlayacağına inanıyoruz. Yerel seçimler değişim umutlarımızı yeniden yeşertecek ve değişim hayallerimiz kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam edecek. Bu değişimin bir parçası olmak için yola Çıkıyorum. Bu yolda gençlerin, kadınların sesi olacağım.

Hesap veren, şeffaf, adil, tutarlı ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile şehrimizi yönetmek en büyük amacım.” dedi.

“HERKESE DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Filiz Gencan Akın, şunları kaydetti:

“Biz seçimi alacağız ama rekor oy bekliyoruz. Bunun için de herkese dokunmaya çalışıyoruz. Bu şehri birlikte yönetmek istediğimi her seferinde ifade ediyorum. Bu anlamda bütün STK’larla, meslek örgütleriyle hep birlikte hareket ediyoruz, istişare halindeyiz. Genel Başkanımız bütün Edirneli hemşehrilerimize selam söyledi. Süreçle ilgili bilgilendirme yaptık, o da kendi gözlemlerini aktardı. Kendisi tarafından gelen değerlendirmeler çok olumlu. Edirne ile ilgili umutları çok yüksek. Burada da bir program gerçekleştirecek. Yakın zamanda Tekirdağ ve Kırklareli programı var. Edirne’ye özel bir program yapacağı için önümüzdeki günlerde onu da bildireceğiz. Aynı zamanda İBB’den bir ekip de bizimle iş birliği konusunda somut olarak sahadaki çalışmalarımıza destek olacak. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Ekrem Başkan’ın bizimle ilgili görüşleri çok olumlu. Her anlamda destek olmaya çok açık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

 


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin