Edirne Umurbey Mahallesi’nde Oylar Çöpe Atıldı: Muhtarlık Seçiminde Karmaşa

0

https://sinirotesigazetesi.org/

https://sinirotesigazetesi.org/
  • Temizlik görevlisi yanlışlıkla çöpe attığı iddia edilen oylar, Umurbey Mahallesi’nde muhtarlık seçimlerinde belirsizliğe sebep oldu.

Edirne’nin Umurbey Mahallesi’nde muhtarlık seçimleri sırasında yaşanan bir olay, sandıkta atılan oyların yanlışlıkla çöpe atıldığı iddiasıyla gündeme geldi. Mahallede 1750 seçmen bulunuyor ve muhtarlık için yapılan oylama sonucunda bir karar alınamadı. Umurbey Mahallesi’nde 6 sandık kurulmuştu ve beş sandıkta sayım sorunsuz tamamlandı. Ancak 3153 numaralı 6’ncı sandıktan çıkarılan oyların yanlışlıkla çöpe atıldığı iddia edildi. Durum, sandık görevlileri ve muhtar adayları tarafından fark edildi ve Edirne İlçe Seçim Kurulu konuya ilişkin bir soruşturma başlattı.

Mevcut muhtar ve yeni dönem için aday olan Turhan Özgünden, seçimlerde 343 oy aldığını ancak çöpe atılan oylar nedeniyle mağdur olduğunu dile getirdi. Özgünden, yaşanan kargaşa sonrasında ilçe seçim kurulundan sonuçların beklediklerini belirtti. Olayın ardından açıklamalarda bulunan Özgünden, sandık sonuçlarına göre önde gittiğini ancak çöpe atılan oylar nedeniyle sevincinin kursağında kaldığını ifade etti. Bu durumun kendileri için büyük bir talihsizlik olduğunu vurgulayan Özgünden, soruşturmanın sonucunu beklediklerini söyledi.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin