SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 2024 zam netleşti

0
  • SSK, Bağ-Kur ve milyonlarca emekli vatandaşın dört gözle beklediği 2024 yılı zamlı maaşların tablosu ortaya çıktı. 7500 lira maaş alanların yeni zamlı aylıkları ortaya çıktı İşte detaylar…

Emeklilerin merakla beklediği 2024 yılı zammına dair net tablo ortaya çıktı. SSK, Bağ-Kur ve tüm emeklileri ilgilendiren bu gelişmeler, maaşlar üzerindeki beklenen artışları gösteriyor.

Emekli vatandaşlar yeni yılın başında olası zam oranları hakkında bilgi almak için bekleyişini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklamaları, 7 bin 500 liranın altındaki maaşlar için ek iyileştirmelerin planlandığını belirtti.

Türkiye’deki milyonlarca emekli ve çalışan için, 2024 Ocak zammının SSK ve Bağ-Kur emeklileri için %39.59, memur ve diğer emekliler içinse %51.44 olacağı öngörülüyor.

Maaşlardaki bu artış beklentileri ile birlikte, emeklilerin ek iyileştirme beklentileri de devam ediyor. Cevdet Yılmaz, memur zammının yılsonunda belirleneceğini ve bu zammın memur emeklilerine de yansıyacağını açıkladı.

Yılmaz açıklamasının devamında, 7 bin 500 liranın altındaki maaşlar için bütçe imkânlarının zorlanacağını ve ekonomik dengelerin gözetileceğini vurguladı.

Finansal Kurumlar Birliği’nin Ekonomik Görünüm Beklenti Anketi’nde, 2023 yılsonu enflasyon beklentisinin ortalama %67.19 olduğu ortaya çıktı.

Bu beklenti, 2023’ün ikinci yarısında enflasyonun %39.59 olarak gerçekleşeceğini öngörüyor.

Ocak ayında, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı tahmini olarak %39.59 olacak. Memur emeklilerinin zam oranı ise enflasyon farkı ile birlikte %51.44’e ulaşacak.

2024’te emekli maaşlarının ne olacağına dair beklentiler ve tahmini tablolar ise şöyle:


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et