Turan Devletleri Teşkilatı Çanakkale İl Başkanlığı’ndan Emniyet Müdürlüğüne Polis Haftası kutlaması

0

Turan Devletleri Teşkilatı Çanakkale İl Başkanlığı, Çanakkale İl Emniyet Müdürü görevine yeni atanan Celal Taşcı’yı makamında ziyaret ederek, hoş geldiniz ziyaretinde bulunup, Polis Haftasını kutladı. Çanakkale İl Başkanı Mehmet S. Yüzbaşı ziyarette “Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Yıldönümünde Emekliye ayrılan ve vazifeleri başında olan tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarına ve ailelerine sağlık, mutluluk dilerim. Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının, gecesini gündüz demeden toplumun huzur ve güvenliği için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.” dedi.

Turan Devletleri Teşkilatı Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Şükriye Akçay, “Türkiye Cumhuriyeti’nde, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Çanakkale İl Emniyet Müdürü görevine yeni atanan Celal Taşcı polis teşkilatı adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Şehrin dinamiği olan siz Turan Devletleri Teşkilatı’na teşekkür ediyorum.

Tarihi şan, şeref ve başarı ile dolu olan Türk Polis Teşkilatının 178. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşamaktayız. Bu özel günümüzü bizlerle paylaşan tüm konuklarımıza hoş geldiniz der, saygılarımı sunarım.

Teşkilatımız 178 yıl önce, bugün 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Geçen zaman içinde Türk Polisi çağın teknolojisini kullanarak sürekli kendini yenileyip geliştirerek hukuk kuralları içinde mesai mefhumu gözetmeksizin en iyi ve en verimli şekilde bu kutsal görevi yerine getirmeye devam etmektedir.

Güvenlik hizmetlerinin sağlanmasında, sivil katılım, şeffaflık, denetime açıklık, hesap verilebilirlik gibi evrensel değerlere son derece önem vermekteyiz. Asayiş hizmetlerinden tutun da terörle mücadeleye organize suçlardan tutun da trafik hizmetlerine kadar bütün alanlar da vatandaş memnuniyeti ve vatandaş odaklı hizmeti esas almaktayız.
Bugün kendisine güvenilen ve başvurulan polisimiz tutum ve davranışlarıyla büyük bir takdir toplamaktadır. Türk Polisi başarısı, öz verisi ve fedakârlıklarıyla milletimizin sevgisini en üst düzeyde kazanmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis bir asker kadar disiplinli, bir hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.” direktifi doğrultusunda toplumun huzuru, anayasal hak ve hürriyetlerin koruyucusu olma görevimizi azimle sürdürmekteyiz.

Ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken, vatan ve millet için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimize ise minnetlerimi sunuyorum. Ayrıca son günlerde meydana gelen depremlerde hayatlarını kaybedenlere yüce Allah’tan rahmet diler geride kalanlara sabırlar dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm değerli konuklarımıza tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et