Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanı, Mammedali Agamaliyev Oldu

0

(Soldan sağa) Turan Devletleri Teşkilatı Genel Başkanı Murat Dağhan, Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanı Mammedali Agamaliyev, Turan Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Erkin SABİT

(Soldan sağa) Turan Devletleri Teşkilatı Genel Başkanı Murat Dağhan, Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanı Mammedali Agamaliyev, Turan Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Erkin SABİT
  • Azerbaycanlı Türkçü-Turancı Mammedali Agamaliyev, Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanlığı görevine atandı.

Turan Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Erkin SABİT, Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen Oğuz soyunun Bayındır boyundan olan Türkçü-Turancı Mammedali  Agamaliyev ile İstanbul’da bir araya geldi.

Samimi bir ortamda geçen toplantıda sayın; Erkin SABİT, Mammedali  Agamaliyev’e Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanlığı Mazbatası’nı resmî olarak takdim etti.

Bu toplantıda Turan Konfederasyonu’nun yakın gelecekte yapacağı çalışmalar, etkinlikler ve toplantı projeleri özetlenerek masaya yatırıldı. Türk dünyasının, Azerbaycan’ın ve Kafkasların genel problemleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Turancılık ideolojisinin gelecek planlamasında şu başlıklar altında çalışmaların hızlandırılmasına karar verildi:

✓ Turan Konfederasyon yapısının Azerbaycan’da ve Türk’ün olduğu her bölgede oluşturulması,

✓ Türkçe konuşulan ülkelerde toplantıların yapılması,

(Soldan sağa) Turan Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Erkin SABİT, Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanı Mammedali Agamaliyev, Turan Devletleri Teşkilatı Genel Başkanı Murat Dağhan

✓ Ticaret birliği yapılması,

✓ Dil birliği yapılması,

✓ Banka birliği yapılması,

✓ İstihbarat birliği yapılması,

✓ Askeriye birliği yapılması,

✓ Ulaştırma birliği yapılması,

✓ Teknoloji birliği yapılması,

✓ Polis birliği yapılması,

✓ Yeni düzende Turan’ın önemi konusunda gençlere eğitim verilmesi,

✓ Türkçe konuşan, Türk kökenli iş adamları için bir koordinasyon merkezi kurulması.

Ayrıca bu toplantıda,  dünyaya adalet getirecek Turan Konfederasyonu anlayışına nasıl katkıda bulunulması konuları da müzakere edildi.

Turan Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Erkin SABİT, “TURAN KONFEDERASYONU adına, Sayın Mammedali Agamaliyev’e Turan sevdamıza yapacağı hizmetlerden dolayı üstün başarılar diliyoruz.

Yaşasın Türk Birliği!..

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!..”dedi.

(Soldan sağa) Turan Devletleri Teşkilatı Genel Başkanı Murat Dağhan, Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanı Mammedali Agamaliyev’e teşkilat rozetini taktı.

 

 

 

 

(Soldan sağa) Turan Konfederasyonu Azerbaycan Onursal Başkanı Mammedali Agamaliyev’e Turan Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Erkin SABİT Onursal Başkanlık Mazbatasını verdi.

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et