30 yaşında benzinli 20 yaşında dizel arabaların Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya girmesi yasak

0

30 yaşında benzinli 20 yaşında dizel arabaların Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya girmesi yasak

  • 30 yaş üstü benzinli arabalar ve 20 yaşından büyük dizel arabalar Sofya’ya girmesine kısıtlama getirildi

Sofya Büyükşehir Belediye Meclisi (SOC) toplantısında konuyu gündeme getiren Başkanı Georgi Georgiev tüm Avrupa başkentlerinde gerçekleşen bir Avrupa uygulamasını tanıtıyoruz dedi. Uygulamanın Batı ülkelerinde olduğu gibi aşamalı olarak gerçekleşeceğini söyledi

Georgiev, uygulamanın ilk aşamanın “Kısmi” olduğunu, yasağın kapsadığı araçların 38 bin civarında olduğu tahmin edildiğini açıkladı Georgiev, üç yıl içinde daha da geniş bir alanı kapsayacak şekilde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.

2022 yılın Aralık ayının birinden itibaren 2023 yılının ilk Ocak ayına kadar ihlal edenler için herhangi bir para cezası verilmeyeceğini sadece uyarılacağını belirtti. Georgiev, “Uygulama bölgesi” de yaşayanlar, çeşitli sosyal hizmetlerin resmi arabaları, hastanelere veya sosyal kurumlara gitmesi gereken engelliler için de istisnalara izin verileceğini söyledi.

Eko-kategori kontrolünün ve araçların özel bölgelere girişinin video kameralarla gerçekleştirileceğini ve henüz yazılım geliştirilmediğini belirten Georgiev taksilerin merkezdeki eko bölgelere girebilmesi için ekolojik kriterleri yerine getirmesi gerektiğini belirtti.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et