Dikkat! Bulgaristan’da Bu Yollardan Gece Geçmeyin

0

Dikkat! Bulgaristan’da Bu Yollardan Gece Geçmeyin

Avrupa’da yaşayan yüzbinlerce vatandaş önümüzdeki aylarda karayolundan Türkiye’ye seyahat edecek. Büyük çoğunluk bu yıl da Bulgaristan güzergahını kullanacak.

Bilindiği gibi Bulgaristan otoyollarını büyük kısmını yeniledi, ülkenin genel olarak otoyol sorunu kalmadı. Sadece Türkiye sınırına yakın bir bölgede hala yol çalışmaları sürüyor.

Sezon öncesi Kapıkule yakınındaki kesimde çalışmalar hala devam etmektedir.
Gündüz geçmekte fayda var

Avrupa’dan Türkiye’ye doğru ilerlerken, Türkiye sınırına yaklaşık 10 kilometre kala başlayan yol çalışmaları, Kapıkule’ye kadar sürüyor. Çalışmalar nedeniyle yerde çakıl, büyük taşlar ve çukurlar olabiliyor.

Bu nedenle sürücülerin hız yapmaması önemli. Hatta eğer imkanınız varsa bu kesimden gece geçmeyin.

Her an yola bir yük kamyonu çıkabiliyor. Veya zaman zaman yol kenarında kamyonların park ettiği olabiliyor.

Zaman kaybı oluyor

Dikkat edilmesi gereken bir başka unsur da sollama konusu. Zaten yavaş ilerleyen trafikte öndeki araçları sollamaya çalışmayın.

Geçtiğimiz yıllarda bu tür riskli sollama girişimleri nedeniyle trafik kazaları yaşandı. Belki yol çalışmaları nedeniyle zaman kaybınız olacaktı ancak araçtakilerin güvenliği daha önemli. Yağmur yağdığında ve yolların çamurlandığında sürüşün daha da zorlaştığını unutmamak gerekir.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin