• Özgür Kukumavlar: “6 motorsiklet 5 bin TL karşılığında yarışıyorduk ve yakalandık. Tekrar yarışacağız cezayı çıkaracağız”

Edirne’de, aralarında 5 bin TL karşılığında motosikletle yarış yaparken polise yakalanan 6 sürücüye 69 bin 460 TL ceza uygulandı. 18 bin 500 TL ceza yazılan ve motosikleti trafikten menedilen Özgür Kukumavlar, motosikleti çıkınca tekrar yarışacağını söyledi.

Edirne’de akşam saatlerinde Atatürk Bulvarı üzerinde motosikletli gençlerin yarış yaparak, trafiğe tehlikeye düşürdüğü ihbarı yapıldı. İhbar üzerine harekete geçen polis ekiplerinin ‘dur’ ihtarında bulunduğu motosikletliler, kaçtı.

Motosikletliler, takip sonucu bir akaryakıt istasyon girişinde durduruldu. 6 sürücüye, ‘aşırı hız’ ve ‘trafiği tehlikeye sokmak’ suçlarından toplam 69 bin 460 TL idari para cezası uygulanıp, motosikletler de trafikten menedildi. Motosikletler, çekici ile yediemin otoparkına çekildi.

‘TEKRAR YARIŞACAĞIZ’

Motosikletlilerden 18 bin 500 TL ceza yazılan Özgür Kukumavlar, arkadaşlarıyla 5 bin TL karşılığında yarış yapmaya karar verdiklerini söyledi. Kukumavlar, “Arkadaşlarımızla toplandık. Yarışmak istediler, 5 bin lirasına yarışıldı.

Sonrasında zaten polis arkadaşlar geldi, biz de kaçmadık. Canları sağ olsun, motorları hibe ettik. Toplamda 18 bin 500 lira ceza yazıldı bana. Motor çıkarılsın, tekrar yarışacağız” dedi.

‘BU İŞİN ŞAKASI OLMUYOR’

Kentte motokurye olarak çalışan Samet Aşık ise gençlere trafikte güvenli sürüş tavsiyesinde bulundu. Aşık, “Bu işin şakası olmuyor, maalesef en ufak hatada bile geri dönüşü olmayan hasarlar olabiliyor. Bu işi yaparken kasklarını, ekipmanlarını takıp, trafik kurallarına uydukları zaman daha güvenli bir sürüş yapacaklarını düşünüyorum” dedi.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

2 thoughts on “Kol gibi cezaya misilleme

  1. SAYIN GÜLTEKİN,EKONOMİK ZORLUKLARLA MÜCADELENİN HAT SEVİYEDE OLDUĞUMUZ ZAMAN DİLİMİNDE YEREL GAZETECİ TARAFSIZ VE DOĞRU HABERLERLE YAYINCILIK ETİK İLKELERİNİZLE HEM ULUSLARARASI,HEM ULUSAL YAYIN VE HABERLERLE BİZLERİ YILLARDIR BİLGİLENDİRMEKTESİNİZ,,KUTLUYOR, BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZIN DEVAMINI DİLERİM,SELAM VE DUA İLE,,,,EKONOMİST MÜNÜR BAYRAK MHP EDİRNE 28.DÖNEM Mv.A.A.

  2. Mv.A.A.lığı sürecinden sonra EMSALLERİNE GÖRE DAİMA DAVA İÇİN MÜCADELEYİ BIRAKMADIM,KAH EDİRNE VE İLÇELERİNDE,KAH KOMŞU İLLERDE DAVAMIZI ANLATIYORUM,ÖZELLİKLE BAŞKENT ANKARA DA MHP BELEDİYELERİNE (CUMHUR İTTİFAK) DESTEK İÇİN MEVCUDEN SİVİL KİTLE ÖRGÜTLERİMİZ VE İL BAŞKANLIĞI TEŞKİLATLARIMIZLA, LİDERİMİZ D3.DEVLET BAHÇELİ BEYEFENDİNİN YOLUNDA DURMADAN, YORYLMADAN,GECE GÜNDÜZ GENEL MERKEZİMİZİN KIYMETLİ YÖNETİCİLERİ İLE BİRLİKTEYİZ,,TÜM VATAN HATLARINDA KUTSAL DAVAMIZ İÇİN,,,,

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin